Králova přízeň

Králova přízeň Originální název: Other Boleyn Girl

Alpress - 2008
ISBN: 80-7362-287-4

Alpress (2008) 80-7362-287-4 519

Čtrnáctiletá Marie Boleynová přichází ke dvoru krále Jindřicha VIII. Oslněna mocí panovníka se těší postavení neoficiální královny. Jenže zájem rozmařilého krále pohasne a Marie musí předat všechny své vědomosti o tom, co Jindřicha potěší, své sestře Anně. Marii je souzeno už navěky zůstat tou druhou. Mimo dvůr však žije muž, který nabídne Marii svobodný život a upřímnou lásku... (Založil/a: Sydän)

Fabienne
  16. 9. 2011, 10:19
Tak tato kniha pro mě byla nečekaným překvapením. Půjčila jsem si ji proto, že jsem měla v plánu zhlédnout stejnojmenný film a chtěla jsem předtím znát literární předlohu. Autorka si s příběhem poradila velice dobře (a aby také ne, když má doktorát z anglické literatury 17. století). Kniha je napsána skvěle a dá se přečíst jedním dechem. A vůbec nevadí, že čtenář ví, jak to s Annou Boleynovou nakonec dopadlo; v příběhu je spousta dalších zajímavostí.
Heduš
  21. 11. 2012, 21:43
Jeden z nejlepších románů na toto téma stvořených, podložený faktickými informacemi. Vtáhne do děje, upoutá a jen tak nepustí.
Cappy
  27. 3. 2013, 15:19
Neznám moc knih, kde by se autor podrobněji zaobíral postavou sestry Anny Boleynové. Kniha je velmi pěkná, ale jak už bylo zmíněno, film byl katastrofální, vůbec se nedržel knížní předlohy.
tenshi-san
  25. 4. 2015, 11:36
Tak tenhle příběh zboňuju, mám ho i ve své sbírce, tahle doba mě docela fascinuje, je určený pro pobavení a trochu i poučená, doporučuju...
dzouny
  8. 1. 2011, 13:13
Naprosto neskutečné čtení plné intrik a zvratů, je to kniha která naprosto pohltí a nemůžete přestat dokud neotočíte poslední stránku. viděla jsem i film a ten je naprosto katasrofální, kniha vyhrála na celé čáře!