Originální název: Secret diary of Anne Boleyn

ISBN: 978-80-7466-729-9

Alpress (2015) 978-80-7466-729-9 364
Alpress (2012) 80-7218-589-6 364
Alpress (2001)

Kniha má hned dvě hlavní postavy. Dvě vášnivé a tvrdohlavé ženy, dvě historické osobnosti, obě milované i nenáviděné Jindřichem VIII.: Anna Boleynová byla královnou jen tisíc dní, její dcera Alžběta I. vládla Anglii přes 40 let. Co je vůbec spojovalo? Anna Boleynová byla druhou z Jindřichových šesti žen a bylo jí souzeno být milována, zrazena a popravena. Jindřich se do ní bláznivě zamiloval, když se vrátila od fancouzského dvora, kde se vzdělávala. Tehdy byl ovšem ještě ženatý s Kateřinou Aragonskou. Jeho vášnivý cit k Anně propukl s takovou silou, že otřásl samotnými základy Anglie a celého křesťanství. Protože papež odmítl jeho manželství s Kateřinou rozvést. Jindřich se od Říma odtrhl, založil anglikánskou církev, postavil se do jejího čela a oženil se s Annou. Jeho vášeň pohasla právě tak rychle, jako vzplála, a když mu Anna porodila místo slibovaného syna dceru Alžbětu, Jindřich manželku zapudil a našel si jinou lásku. Anna upadla v nemilost a byla odsouzena k smrti. Anna si však bez vědomí krále vedla tajný deník. Ten se o mnoho let později dostane do rukou mladé královně Alžbětě. Až z něj se dozvídá pravdu o své ostouzené matce. Díky úchvatnému a strhujícímu stylu Robin Maxwellové je Tajný deník Anny Boleynové pestrým panaromatem alžbětinské Anglie a nadčasovou ságou o lásce a moci. (Založil/a: Sydän)

Robin Maxwell Robin Maxwell
*26.02.1948

Introvert
  23. 4. 2014, 10:24
Příběh je vystavěn na Alžbětině seznamování se s deníkem své matky v době, kdy již sama byla respektovanou královnou Anglie. Kniha se drží historických skutečností, ač některé pasáže mají trochu nádech červené knihovny. Jako celek ale nevyzní špatně, určitě jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Autorka má dar vtáhnout čtenáře do uvažování postav, její fantazie jí umožňuje vytvořit až jakési literární ,,obrazy" daných situací a prožitků.
Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 9:33
Tak další příběh o Anně Boleynové,ale tentokrát po její smrti a také o její dceři Alžbětě.Ráda si přečtu trošku dějin,zajímají mě královské historie,jen je zde přiběh Anny popsán v tajném deníku z jejího pohledu,jde o to,jak moc tohle brát jak pravdivé,jinak velice čtivě napsané:)
Monika Rodriguez
  19. 2. 2016, 17:21
lady Sommervilleova, služebna matky královny Alžběty I. přinesla do království tajný deník psaný rukou tehdejší královny Anglie Annou Boleynovou. Zde se Alžběta dozvídá vše o živote její matky od roku 1522 až do její popravy r.1536. moc hezky napsana kniha. Doporučuji