Panna

Originální název: Virgo

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-730-9

Alpress (2002) 80-7218-730-9 295

Historický román je příběhem o dlouhém a bouřlivém životě anglické královny Alžběty, dcery Jindřicha VIII. a Anny Boleynové, která byla od královského dvora vyhnána ve věku dvou let po smrti matky. Alžběta později naváže vztah s nesprávným mužem a do spleti intrik vstupuje mnoho osob. (Založil/a: Sydän)

marta-b
  30. 3. 2013, 15:59
Zajímavě a poutavě napsaný historický román o zhruba dvou letech života Alžběty I. v době, kdy ještě byla mladá studentka a žila daleko od anglického dvora. Líbilo se mi, že kniha měla poměrně rychlý spád, popisuje skutečné historické postavy a události v tudorovské době. Podle autorky se prý tomuto období Alžbětina života ještě žádný autor nevěnoval a bylo opředené mnoha nejasnostmi a nepřesnými údaji. Ona se na napsání této knížky dlouho a poctivě připravovala, aby tuto mezeru mohla svojí knížkou vyplnit. Myslím, že se jí to povedlo, protože jsem doteď četla nebo viděla o životě královny Alžběty I. jenom od doby, kdy nastoupila na trůn.