Velikost L

Velikost L

Podtitul: Pár kil navíc nikoho nezabije

Originální název: Size 12 Is Not Fat

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-561-5

BB art (2009) 978-80-7381-561-5 383

Heather Wellsová se musela vzdát života popové hvězdy a přibrala tak, že teď nosí šaty o jednu či dvě konfekční velikosti větší a přišla o přítele, o smlouvu s nahrávací společností a o celoživotní úspory. Slavné dny plné nekonečného vystupování po nákupních střediscích už jsou minulostí a Heather je naprosto spokojená s tím, že chodí v šatech velikosti L, i se svou novou prací místem zástupkyně vedoucí koleje jedné z nejprestižnějších univerzit v New Yorku. Jednoho dne je však na dně jedné z výtahových šachet v budově koleje nalezena mrtvá studentka. Policie i vedení školy má zájem celou záležitost smést ze stolu jako obyčejnou nehodu. A tak se Heather rozhodne, že je čas přibrat si ještě další povolání: stane se z ní odvážný detektiv v sukních! (Založil/a: Madao)

Keatin
  8. 8. 2012, 17:34
První výhrou je u mě, že kniha vyšla jako paperback. Miluju paperbacky. A navíc to bylo čtivé, vtipné (nedoporučuji číst v MHD, pokud nechcete, aby se na vás lidé dívali jako na blázna) a prostě holčičí. Heather je podle mě skvělá hrdinka, paní spisovatelka si dobře vyhrála, zajímavý je i doslov, proč zrovna takto a ne jinak.:) Kniha skvělá a už se těším na její pokračování, které už mám doma v knihovničce.
teola
  16. 7. 2011, 20:47
Meg umí :-) Heather je moc sympatická hrdinka, která ráda řeší případy. Je vidět, že prostředí kolejí ( tedy pardon - studentských domovů :-) ) Meg zná ( prý tam taky pracovala). Doporučuji i ostatní díly.
Bloodym
  11. 12. 2013, 2:31
Velikostí L mě Meg Cabotová zklamala. Přiznám se, že mě nezaujal ani příběh, ani hlavní hrdinka a dalším dílům jsem se úspěšně vyhnula a nehodlám na tom nic měnit
Lucy Sisk
  7. 8. 2014, 13:36

Hlavní postavu ztvárňuje osmadvacetiletá Heather Wells, která pracuje jako zástupkyně vedoucí koleje NY College. Kdysi bývala popovou hvězdou pro teenagery a díky práci se seznámila se synem majitele nahrávací společnosti, s Jordanem. Zasnoubili se, ale dál nepokročili, protože Heather přistihla svého snoubence Jordana s jinou.

Heather neměla nic, protože její matka jí sebrala všechny peníze a utekla s jejím manažerem, neměla kde bydlet a neměla práci. Naneštěstí starší bratr Jordana, Cooper, ji vzal k sobě do domu a nechal ji bydlet v horním patře.

Na koleji, kde pracuje Heather jedna dívka spadla do výtahové šachty, a podle policie to bylo kvůli surfování na střeše. Heather se to nezdá a pátrá. Když se do stejné výtahové šachty zřítí i druhá dívka, Heather se svěří Coopery, soukromému očku. Dvě sebevraždy? Heather protestuje a později se její podezření potvrdí. Vrah se pokoušel zabít i ji.

Je jasné, že Heather je zamilovaná do Coopera, ale pokud jde o po-rozchodový sex, udělá to. Uvědomí se, že to byl mezi nimi definitivní konec. A Cooper? Neřekne mu, pojď se mnou na rande, protože není Cooper typ - vzdělaná s tituly, dokonalou prací, vysportovaná…

Vraždu vyřeší společně a hlavně kvůli tomu, že Heather je posedlá filmovými detektivy a ve všem hned vidí velkou záhadu a je prostě jako potřeštěná mladá holka, kterou je se svou velikostí L.

Knížka pobaví svým humorem a Heatheřiným pohledem na svět. Chod jejích myšlenek je jako bláznivý vlak, který nemá přesnou cílovou stanici.

Díky románům, kterým Mag Cabot věnuje svůj čas, vznikají pro čtenářky zábavné knížky s detektivní tématikou, která nepokazí dojem.
we.ri
  1. 11. 2012, 21:48
Občas jsem se smála jako blázen, což ve vlaku není moc vhodné :)) Četla jsem ji dvakrát, a pokaždé jsem se náramně bavila. Lehká četba, pěkná detektivka, velmi vtipně a trefně napsané :)
kappa
  25. 1. 2012, 15:33
zamilovaná detektivka?...docela vtipně pojaté, kniha čtivá. Určitě nezarmoutí a pobaví každou ženu, která hledá nějakou oddechovku
kamienkova33
  17. 5. 2016, 9:15
Počas puberty si zbožňovala všetky denníky princeznej, filmy pozerám doteraz :-D Preto am zaujímalo, ako autorka píše pre dospelých :-) Román sa mi páčil, dobre hodnotím zápletku, trochu romantiku, nápad aj dej :-) Odporúčam ako oddychovku :-)
Anelaine
  8. 10. 2011, 20:12
Konečně hrdinka, která nosí trochu reálnější velikost ;) . Děj je super, ale ta hrdinka je vážně nejlepší ;D. Chystám se na druhý díl, velmi se na něj těším :). Tenhle můžu jen doporučit ;).