Hoblit aneb cesta tam a samé zmatky

Hoblit aneb cesta tam a samé zmatky Originální název: The Soddit

Mladá fronta - 2007
ISBN: 978-80-204-1440-3

Mladá fronta (2007) 978-80-204-1440-3 256

V jisté dílně hobloval hoblit,říkejme mu Bingo Štiplík a mějme soucit s jeho nemocnýma nohama i bařtipánstvím. Jednoho dne do nory počestného měštěnína z Hejhrb vrazí hluchý a chrchlavý čaroděj Randálf s hordou trpaslíků, kteří s hoblitem přišli uzavřít jistou dohodu... Na cestě za zlatem skrytým v Oněmělé hoře představuje však nějvětší úskalí značně nespolehlivá Věc™, kterou Bingo ukořistil v jeskyni schizofrenního Blumy a nestačí se divit co čaromocný předmět vytvořený Temným pánem Šaouroněm vyvádí.

Loupeživá výprava za pokladem, během níž autor láskyplně paroduje román kolegy Tolkiena Hobit. (Založil/a: Andyyy)

#magie  #parodie
A. R. R. R. Roberts A. R. R. R. Roberts
*30.06.1965

Barabura
  24. 2. 2011, 17:06
Docela povedená parodie na Hobita. U některých pasáží jsem se trhala smíchy, bohužel byly i chvilky nudy. Ale je mi jasný, že napsat něco takového není jednoduché.
Dejf!
  6. 11. 2011, 18:28
Začátek výborný, neustálé trefné lingvistické poznámky, ke konci bohužel trochu víc ztrácí dech, což bude způsobeno hlavně tím, že se více odchyluje od předlohy.
Sagittarius
  22. 3. 2012, 14:44
Říkejte si co chcete, ale takhle vypadá parodie. Je to svěží, čtivé a vtipné. Díky výbornému překladu to mnoho neztratí.