Nezkrotná

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2775-7

Knižní klub (2010) 978-80-242-2775-7 336

Zoey Redbirdová, nejnadanější upíří mládě na světě, se zapletla se třemi kluky najednou, ale nakonec jí nezůstal žádný a kamarádi s ní nemluví. Navíc se Škola noci proměnila v nebezpečné místo. Nocí se totiž začínají pohybovat podivné stíny a školním areálem se stále častěji rozléhá zlověstné skřehotání. Zoey proto nezbývá než pokusit se naštvané kamarády usmířit. Její snahu však může snadno zkomplikovat záhadný nový spolužák, který ji až příliš přitahuje. Když do hry vstoupí děsivé proroctví, začíná Zoey chápat, že vše bylo pouhou předehrou událostí, jež mají kořeny ve stovky let starých indiánských legendách, a že se musí stát skutečnou hrdinkou a připravit se na boj se zlem, které může být daleko silnější než ona. (Založil/a: alexjagercullen)

PeťkaW.
  11. 9. 2015, 15:24
Nevím, jak tenhle díl ohodnotit, aby to bylo adekvátní a výstižné. Z první půlky jsem měla pocit, jako by jim psal někdo jiný. Nevím, čeho chtěly autorky dosáhnout tím, že udělaly z hlavní postavy běhnu a nesympatickou ufňukanou mrchu, která neví co chce, ale řekla bych, že tenhle jejich tah moc nevyšel a dost lidí mohl dokonce odradit od dalšího čtení. Stejně jako nulový děj, nezáživné plácání odnikud nikam a nepochopitelné chování postav. Druhá polovina trochu napravila pošramocenou reputaci a děj se konečně rozjel. Postavy se začaly chovat aspoň trochu (v rámci možností) racionálně a závěr byl vyloženě dobrý, i když pár detailů se dalo ještě vychytat líp. Do dalšího dílu jdu trochu s obavami, co dalšího na mě čeká a jak se s rozvinutou zápletkou autorky porvou. Snad líp, než na začátku tohoto dílu.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 17:54
Nejsem si jistá, jestli jsem četla správně. Pravděpodobně ano. Upřímně řečeno se mi tahle knížka přestává líbit a nenacházím v ní takovou zálibu jako během prvních dvou dílů.
Opět se Zoey dostala do problémů jak ve škole tak do milostného trojuhelníku a sama neví, co přesně chce. Všechno nemůže mít nikdo, je to vždy buď a nebo. Přijde mi tohle téma trochu ohrané
Lerenika
  16. 2. 2011, 16:08
Tato kniha, a vlastně celá série mě nijak nenadchla. První díl se mi sice docela líbil, bylo to něco jiného, nového. Ale postupem času,... . Tímto dílem jsem se jen tak tak prokousala. Děj je předvídatelný, charaktery postav nejsou rozpracovaný do hloubky, skoro můžete hádat co, která postava řekne a udělá.
Největší rozkol mezi přáteli, vyřešený ve chvilkovém dialogu. "Promiňte." ... "Tak jo, budeme zas BFF." a všechno je v pořádku.
Avšak věřím, že se najdou i fanoušci.
Ale nikdy bych nevěřila, že tato sága bude mít tolik dílů, ale já už si rozhodně další nepřečtu.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:43
Čtvrtý díl je poměrně čtivý. Je tam hodně dialogů a docela dobře to utíká. Dobré nenáročné čtení. A Afrodita válí :D.
Luciiies
  12. 2. 2012, 22:14
tenhle díl jsem tedy nečetla jedním dechem..spíše jsem se přemáhala ho dočíst, uprostřed knihy se mi to zdálo nějak "prázdné" ale konec ve mě probudil opět zvědavost
marmeli
  13. 12. 2010, 9:29
Knihy jsem přečetla jedním dechem. Jasně, mám k nim své výhrady, ale nechme je stranou. Jak jsem byla už zhnusena upírskou fanatičností a marketingem po sáze Stmívání, který na něm poté kvalitně vydělával, tak tahle série se mi líbí a napravila upírům reputaci. Po dlouhé době to jsou knihy, které se opravdu skvěle čtou, nechce se mi je odložit. I když nesouhlasím s chováním některých postav, tak musím říct, že přesně takhle se chová většina dnešní mládeže (někdy i hůře) -> samozřejmě neříkám všichni! Proto se mi asi knížky tak moc líbí. Jsou realistické a když tomu dodáte navíc mystičnost, fantazii a nějakou pěknou zápletku, tak ze Školy noci vyjde docela fajn série :) Snad si udrží svou svěžest až do posledního dílu.
Wajny
  6. 11. 2014, 11:18
Tuhle knížku jsem přečetla za den (možná, to ale bylo tím, že jsem nudila ve škole), docela se mi líbila. Kniha konečně začínala mít náznaky temnoty a já se těšila na odhalení Krakouna a jeho královny. Slabým článkem ve všech knížkách je pro mě Zoe, která je na můj vkus až moc pubertální a některé situace, které mají být vážné, mi tak připadají směšné (možná to byl záměr autorek nevím). Teď se chci pustit do 5. dílů, na který se docela těším, protože jsem zvědavá, do jakého milostného 4-5 úhelníku se Zoey dostane (ironie :D). 3*
welink
  1. 1. 2013, 17:09
Jedna hvězda z lítosti k předchozím dílům nebo spíše k prvnímu, poslední díl, který jsem přečetla, dál už nehodlám pokračovat.
Angel_1
  26. 3. 2012, 2:07
Tato sága je opravdu super. Kdo nečetl, tak jak začne, nebude chtít přestat, jak dočte jednu knížku hned začne s další :-) Líbí se mi, že na začátku dalšího dílu není x stránek o tom co bylo v předešlé. Doporučuji všem ženským, co mají rádi tenhle styl :-)