Malý bílý koníček

Poprvé vydáno celosvětově: 1946

Computer Press - 2007
ISBN: 978-80-251-1815-3

Computer Press (2007) 978-80-251-1815-3 272

Do Měsíční doliny přijíždí z Londýna půvabná dívenka Maruška Merryweatherová, aby se stala novou paní na Měsíčním zámku. Brzy zjistí, že není zdaleka první měsíční princeznou svého panství a začíná pátrat po tom, co se před mnoha lety přihodilo s její předchůdkyní. Při svém napínavém hledání nejen odhalí tajuplný příběh svého rodu, pozná mnoho věrných přátel, zažije spoustu dobrodružství a spatří záhadného bílého koníčka, ale také přijde na to, že jen ona jediná může navrátit klid a štěstí celé Měsíční dolině a jejím obyvatelům. A protože Maruška rozhodně nepatří mezi dívky, kterým chybí odvaha a duchapřítomnost, rozhodně se svůj úkol splnit a celý příběh tak přivést ke šťastnému konci.

Kletba Měsíčního údolí je okouzlující pohádková fantasy plná napětí, dobrodružství a odvahy, která si získala srdce miliónů lidí na celém světě.

Odvážná třináctiletá Maruška odjíždí žít ke svému strýci do Měsíčního zámku. Odhaluje temnou pravdu o prastaré kletbě, která již po staletí ničí Měsíční údolí. Zjistí, že je Měsíční princeznou. Jen ona jediná může zlomit prokletí a navrátit štěstí celému údolí. Má čas pouze do příštího úplňku. Maruška se s pomocí kouzelného jednorožce a lva vydává zachránit magický svět.

Tato publikace získala 5. místo v soutěži o "Nejlepší knihu veletrhu" na Veletrhu dětské knihy v Liberci. (Založil/a: Eskarína)

Elizabeth Goudge Elizabeth Goudge
*24.04.1900 - †01.04.1984

Bastet
  26. 4. 2012, 15:31
Úžasný a roztomilý příběh pro děti bez násilí, což je dnes mám pocit vzácnost. Děj je jednoduchý a přímý, mnoho překvapení na čtenáře nečeká, ale to knize neubírá na kráse a něžnosti. Náročný čtenář by mohl být možná trošku zklamaný, ale rozhodně kniha za přečtení stojí. Filmová verze je akčnější a fantastičtější oproti knižní předloze. Osobně bych knihu spíš doporučila začínajícím čtenářům fantasy.
DinDan
  9. 6. 2012, 15:16
Oblíbená knížka J. K. Rowlingové. Na tom základě jsem to, přiznávám, také četla. Zkrátka jsem byla zvědavá... Kniha má své určité kouzlo a pro ty, kdo rozumí střídmé marnivosti, bude možná ještě kouzelnější. Nadupáno křesťanstvím.
MarieB
  25. 1. 2016, 23:15
Romanticky kouzelný příběh jak pro malé, tak i větší dívky ;-). Sama jsem prvně viděla film a jen přiznávám, že i když je v knize popisován Maruščin strýc jinak než ve filmu, představovala jsem si i při četbě toho filmového :-D.
Tato cesta do fantazie je opravdu okouzlující.
Irita
  15. 9. 2015, 20:39
Malý bílý koníček je podle mě dobrá kniha pro ty, co chtějí tak trochu jiný příběh. Jak říká DinDan, je to fakt nadupáno křesťanstvím a to, že je to oblíbená kniha J. K. Rowlingové to dokopalo k tomu, že jsem to začala číst-a nelitovala jsem...
Lili95
  3. 6. 2011, 19:15
Krásná knížka, patří k těm, ketré jsem četla v děctví a stále se k nim vracím. Jadnouduchý děj a krásný popis situace, nádherné nenáročné charakterové vlastnosti, prostě pohádnka mého dětství...
pampaliska
  14. 5. 2011, 17:01
Tahle knížka je pro male holčičky s spředstavivostí, odvahou a přátelstvím. Nádhečrný příběh. Film jsem ještě neviděla, ale určitě se na něj podívám..
Domi
  15. 2. 2011, 12:11
Viděla jsem film, byl natočenej podle tehle knihy...Kletba Měsíčního Údolí... je strasne krasnej a proto si chci precist i tuhle knizku......:-*, :-)