Za sedmi divy světa

Perfekt - 2003
ISBN: 80-8046-248-8

Perfekt (2003) 80-8046-248-8 277
Albatros (1990)
Státní nakladatelství dětské knihy (1963)

Sedm starověkých divů světa poznáte v knize známého autora historických knih Vojtěcha Zamarovského. Vede nás nejen do kouzelných zemí mezi Eufratem a Tigridem, na březích Nilu a po obou stranách Egejského moře, ale především do hlubin tisícitetí. Do říší a velkolepých kultur, které byly mrtvé již v době, kdy se zrodil náš kalendář. K výtvorům starověkého umění a techniky, jejichž sláva dodnes nezanikla. (Založil/a: jasta)

teite
  7. 12. 2013, 22:34
Asi bych ani nespočítala, kolikrát jsem knihu přečetla. Začala jsem někdy v dětství a stále se k ní vracím. A i já dokážu kdykoli vyjmenovat oněch sedm divů světa.
Hledající
  25. 9. 2011, 12:06
K této knize jsem se dostal někdy v 5.-6. třídě, kdy jsem "asi" musel nějak "zlobit" při vyučování, protože si pamatuji pohlavky a vytahání za vlasy uprostřed hodiny dějepisu od suplujícího učitele. Na konci vyučování jsem mu odpustil, protože jeho výklad byl zakončen slovy: " Kdo by měl zájem se o dané látce dozvědět více, mám v knihovně "Za sedmi divy světa " od V. Zamarovského, ať se po vyučování staví u mě v kabinetu". Netušil (a já taky zpočátku ne), že zaklepu zrovna já. A pak už jen následoval dlouhý výlet do minulosti, kdy jsem doslova hltal příběhy pyramid, Artemidina chrámu v Efezu, nebo majáku na ostrově Faru. Mnohá místa (samozřejmě zachovalá) jsem později navštívil a s trochou "namyšlenosti" dokážu všechny popsané "divy" vyjmenovat nazpaměť a umístit je (či ukázat) na mapě. Což jako reklama pro danou knihu musí aspoň trochu stačit, vlastní podrobnější obrázek ať si udělá čtenář sám.
zdeny99
  13. 7. 2015, 13:32
Hodně odborná kniha, která je doslova plná informacemi. Ovšem její krása právě v tom množství informací uvadá. Chtěl jsem si přečíst knihu o Sedmi divech světa, jenže každému divu je věnována tak čtvrtina té kapitoly. Všechno ostatní se točí kolem dějin té země, kde se div nacházel a kdo o té zemi psal. Například Vysutým zahradám Semiramidiným je věnováno 50 stran, přitom ve skutečnosti se o nich píše jen na pěti stranách. :-/
[48. přečtení, 29. hodnocení, 4. komentář, 86 %]

Martey
  28. 6. 2015, 19:14
Pútavá a velmi poučná kniha o siedmich divoch sveta, kde autor podrobne rozoberá všetky divy a popri tom spomenie množstvo zaujímavých vecí. Rozhodne odporúčam.