Železná rada

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Laser-books - 2005
ISBN: 80-7193-196-9

Laser-books (2005) 80-7193-196-9 470

Je doba válek a revolucí, konfliktů a intrik. Nový Krobuzon je trhán na kusy zvenčí i zevnitř. Válka s Tešem, přízračným městem Líně tekoucí tekutiny, a povstání na ulicích a v domech strhává město k propasti. Mystická maskovaná postava podněcuje podivnou rebélii, zatímco se zrada a násilí líhnou na nečekaných místech. Ze zoufalství opouští malá skupina renegátů město a vydává se napříč podivným a cizím kontinentem, hledajíc poslední naději - Železnou radu. V krvi a násilí nejnebezpečnějšího času Nového Krobuzonu se stává legendou. Nadchází čas Železné rady... (Založil/a: Dorian)

Vendelína
  4. 5. 2015, 20:31
Ze všech Miévilových knih se mi tahle četla nejhůř a přišla mi - až na některé pasáže - docela nudná. Co se napětí a divných věcí a tvorů týče, napsal autor lepší díla. Na druhou stranu, svoje politické smýšlení právě do tohoto příběhu vetknul mistrně. A pro toho, kdo si díky Perdidu zamiloval svět Bas-Lagu, to je prostě povinnost.
mouse
  4. 12. 2014, 20:43
Fantasy politický román o boji utláčaných proti vláde. Znie to nudne, ale Miéville je je zručný spisovateľ a kniha sa ku koncu rozbehne do skvelej fantasy akcie.