Anglická Američanka

Profil knihy je v jiném jazyce

Anglická Američanka

Nezjištěno / Jiné - 2009
ISBN: 978-80-969800-9-3

Nezjištěno / Jiné (2009) 978-80-969800-9-3 303

Ide o vôbec prvý román, ktorý napísala americká scenáristka, dabingová herečka a moderátorka vlastnej televíznej show Alison Larkin. Námetom pre ňu bol jej vlastný životný príbeh – adoptovali ju distingvovaní a praktickí manželia z Anglicka. Až ako 28 ročná sa dozvedela, že jej skutoční rodičia sú Američania, neviazaní, temperamentní a voľnomyšlienkárski. Kniha Anglická Američanka však nehovorí len o kultúrnych rozdieloch medzi Veľkou Britániou a Spojenými štátmi, no predovšetkým o zložitých vzťahoch adoptovaných detí k obom rodičom – adoptívnym aj biologickým.

„Napísala som túto knihu preto, lebo sa mi zdalo, že len málokto rozumie tomu, čo znamená adopcia a opätovné stretnutie s biologickými rodičmi pre samotných adoptovaných. Chcela som to ukázať práve z ich uhla pohľadu. Adoptovaný nie je v tomto prípade obeťou, chcela som vytvoriť autentickú hrdinku knihy, akú by som si aj ja rada prečítala. Knihu, kvôli ktorej nejdem spať, lebo musím vedieť, ako to dopadne,“ vysvetlila autorka Alison Larkin.