Orbita

Oldag - 1998
ISBN: 80-85954-49-4

Oldag (1998) 80-85954-49-4 285
Oldag (1995)

Krátce po startu Star Streaku, nejmodernějšího nadzvukového letadla, se jeho raketové motory při nejvyšším výkonu zablokovaly. Ohromná síla během neuvěřitelného zrychlení při stoupání drtí cestující i posádku až k hranici bezvědomí. Star Streak se ocitá ve výši 92 tisíc metrů na oběžné dráze kolem Země, bez možnosti návratu. Interiér se mění v chaotickou směsici smrtících předmětů volně létajících v beztížném stavu. Zásoba vzduchu vystačí jen na několik hodin. Jak k něčemu takovému mohlo dojít? Jedná se o selhání techniky, nebo snad o zločin – únos? Ale pokud je tomu tak, proč nikdo nepožaduje výkupné? A je vůbec naděje zachránit téměř stovku lidí z děsivé pasti? (Založil/a: lera)

Thomas H. Block Thomas H. Block
*11.02.1945

vladislaus
  18. 5. 2016, 11:20
Je to jakési scifi ubohé kvality. Ústřední myšlenka sabotáže a úmysl sabotéra mi připadalo naprosto nereálné.
s-reader
  12. 8. 2010, 9:47
Velmi průměrná kniha psaná osvědčenou formou bestselleru. Čte se velmi dobře, ale v konečném důsledku ve čtenáři nic nezanechá. Doporučuji k nepozornému čtení u vody či jako doplňkovou činnost k nějaké práci.