Odniekiaľ niekam - Zápisky z cesty životom

Profil knihy je v jiném jazyce

Odniekiaľ niekam - Zápisky z cesty životom

Slovart - 2011
ISBN: 978-80-556-0292-9

Slovart (2011) 978-80-556-0292-9 240

Alex Mlynárčík, jedna z vedúcich osobností slovenskej umeleckej scény 60. rokov 20. storočia, študoval monumentálnu maľbu, výtvarnú tvorbu v architektúre, fotografiu, bol riaditeľom Považskej galérie umenia v Žiline, poradcom a zmocnencom ministra kultúry SR povereným založiť Stredisko slovenských umení v Paríži, je štvornásobný majster ČSR v šerme, predseda Ústrednej sekcie šermu, jeden z troch zakladateľov skupiny prospektívnej architektúry VAL. Navyše je publicista, autor teoretických statí o umení... a autor vlastnej biografickej knihy, kde pútavým spôsobom rozpráva o svojom živote, skúsenostiach, poznaniach i cestách omylov, keď hľadal svoje „JA". Vracia sa k svojmu pobytu vo väzení, keď ho chytili pri pokuse o útek za hranice, pripomína si krásne stretnutia s ľuďmi v Paríži. Spomína na priateľa Pierra Restanyho i na zakladanie slávnej ARGÍLLIE rovnako ako aj na osobnosti slovenského kultúrneho života. Autobiografia Alexa Mlynárčika nie je len o ňom, ale aj o ľuďoch, s ktorými sa stretol a spolupracoval.