Vzducholoď Nine

Alpress - 2003
ISBN: 80-7218-913-1

Alpress (2003) 80-7218-913-1 309
Oldag (1995)

Světově nejvyspělejší komerční vzducholoď, nesoucí náklad a cestující, přelétá Antarktidu na své pravidelné lince z JAR do Austrálie. Avšak místo přistání náhle není tak docela jasné. Z rádia přichází zpráva, že náhodná jaderná katastrofa během jediné hodiny rozpoutala a zároveň ukončila 3. světovou válku. Všichni muži a ženy na palubě vzducholodi Nine vědí, že jsou nyní jedinou nadějí pro záchranu lidstva. Přelétají nad zamrzlou pustinou, v níž se setkávají s poslední sovětskou lodí. Jejich střetnutí může znamenat smrt, nebo život… Předsudky a nepochopení vedou k dalšímu násilí… Ještě horší je však touha po moci… V nehostinných, drsných pláních Antarktidy dochází ke střetnutím, která rozhodují o osudu lidského rodu. Zůstane zachován? (Založil/a: lera)

Thomas H. Block Thomas H. Block
*11.02.1945

vladislaus
  31. 5. 2016, 12:11
To je skutečně blábol od první do poslední stránky. Od tohoto autora jsem přečetl všechny jeho česky vydané knihy, ale tato je bezkonkurenčně nejhorší.
Richie
  20. 3. 2016, 18:06
Tento román od Blocka byl zklamáním. Kulisy nebyly špatné - postkatastrofické prostředí, přeživší skupinky posledních lidí na Zemi - ale děj románu se od prvotních reakcí na zkázu přesunul k nesmyslnému boji mezi ruskou a americkou přeživší enklávou. A hádejte, která strana byla ta dobrá. :-)
Popisování ruské mentality, jejich povah a způsobů jednání a myšlení bylo vyloženě stupidní, hlavní záporák se choval spíše jako z blázince uprchlý maniak.
Na americké straně mě zase štvala neustálá milostná vzplanutí většiny účastníků - jakoby neměli jiné myšlenky než si hledat milenky a partnerky, zatímco svět okolo nich totálně umírá.
K závěru román spěl do frašky - dvě hvězdičky v hodnocení jsou ještě milosrdné. Bohužel - od autora výborného Mayday jsem čekal mnohem více.