Dědictví

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-698-0

Domino (2012) 978-80-7303-698-0 600
Domino (2001) 80-7303-041-1 598

Román Susan Kay líčí dramatické životní osudy anglické královny Alžběty I., druhorozené dcery proslulého Jindřicha VIII. a jeho druhé manželky Anny Boleynové. Anna svého manžela porodem dcery nevýslovně zklamala a nakonec za své provinění skončila u popravčího špalku. Měla pověst proradné čarodějky a její dcera nesla toto stigma po celý život.
Alžběta zdědila po matce uhrančivý půvab a po otci charisma a vysokou inteligenci, ale i překvapivě tvrdou a nevypočitatelnou povahu. Usilovala o ni řada mužů, ale Alžběta odhodlaně bránila své výsadní postavení královny a odmítala se o svou moc s kýmkoli dělit. Opravdové city chovala jen ke své zemi – kvůli Anglii byla ochotna postavit se největším evropským panovníkům, vyhrožovat jim, spřádat neuvěřitelné intriky a dávat v sázku nejen své osobní štěstí, ale i holý život.
Susan Kay je vynikající vypravěčka a mezi čtenáři si zasloužila titul „královna historických románů“. Na stránkách Dědictví rozehrává brilantní dialogy historických postav a líčí poměry u anglického královského dvora šestnáctého století tak přesvědčivě, že se čtenář rád nechává strhnout napětím a atmosférou doby bohužel dávno minulé. (Založil/a: lilibeth)

Susan Kay Susan Kay
*1953

teola
  2. 7. 2012, 19:44
Susan Kay nezklamala. Mám však pocit, že Fantoma pro mě už nic nepřekoná. I tak jsem se do Alžbětina životního příběhu ponořila a vychutnala jsem si ho. Kay je úžasná vypravěčka.