Čarodějnice školou povinné

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-708-7

XYZ (2012) 978-80-7388-708-7 104
XYZ (2009) 978-80-7388-225-9 100

Mildred Virválová na Akademii slečny Krákavé společně s nejlepší přítelkyní Maud Měsíčkovou, namyšlenou spolužačkou Ethel Svatouškovou a učiteli prožívá ztřeštěná dobrodružství.

Pokud ji ještě neznáte, seznamte se s Mildred, „nejhorší“ a trochu neohrabanou studentkou akademie čar a kouzel, s jejími přáteli a učiteli. Mildred Virválová sice nepochází z čarodějnické rodiny, ale vždy se toužila stát skutečnou čarodějnicí. Odradit od studia na Akademii slečny Krákavé ji nemůže ani její talent na průšvihy, ani strach z výšek a tmy a ani to, že s oblibou poplete nějaké to zaklínadlo či špatně namíchá lektvar. Mildred totiž nemá skoro žádné čarodějnické schopnosti a dělá jí problémy i obyčejné létání na koštěti.

Podstatou této série jsou mimo jiné právě její ztřeštěná dobrodružství, různé příhody, neúspěchy, ale i úspěchy, protože Mildred přece jenom není úplně nejhorší, jak by se mohlo zdát. Naštěstí má mnoho kamarádek, které jí se vším pomůžou a zastanou se jí. Má ale také nepřátele – třeba namyšlenou Ethel Svatouškovou, která ji hodně podceňuje a posmívá se jí. A dočtete se mnohem více... Na podzim tohoto roku můžete očekávat druhý díl.

Není bez zajímavosti, že hlavní postavu série Mildred Virválovou, znal svět mnohem dřív, než spatřil světlo světa Harry Potter. Knihy o dívce, toužící stát se dobrou čarodějnicí, se staly velmi populární v mnoha zemích a potěší jak malé, tak i větší čtenáře. Knižní sérii následovalo i filmové zpracování a již zmiňovaný televizní seriál. Doposud se knih s jejími dobrodružstvími prodalo více než 3.000.000 kusů. (Založil/a: Eskarína)

vladislaus
  8. 7. 2013, 11:42
Roztomilá kniha pro děti, ale i oddechové čtení pro dospělé. Akorát mi vadila hloupost Mildred a jistá naivita příběhu. Na Harryho Pottera to nemá.
soniaf
  21. 3. 2016, 22:49
Knížka námětem trochu podobná sérii Harry Potter, ovšem značně jednodušší děj, charaktery postav atd. (Ovšem obsahuje i Severuse Snapea v ženské podobě :-D) Kdysi jsem se jako malá koukala i na stejnojmenný televizní seriál, a proto jsem sáhla i po knize. Neurazí, ale ani nenadchne. Oddechové čtení.
hous.enka
  21. 10. 2016, 9:26
Mildred Virválová je malá čarodějka, která právě začala chodit do čarodějnické akademie slečny Krákavé. Vildred neumí moc dobře létat na koštěti, neumí moc kouzlit ani míchat lektvary, ale je s ní legrace - to ví i Maud Měsíčková, její nejlepší přítelkyně. Stejně skvělé jako seriál. Knížka je z roku 1974, kdy J. K. Rowlingová zřejmě Čarodějnice školou povinné mohla číst, neb jí bylo nějakých deset let, je tedy jasné, odkud čerpala inspiraci k napsaná Harryho.