Textilná tvorba a dizajn v 20. – 21. storočí

Profil knihy je v jiném jazyce

Textilná tvorba a dizajn v 20. – 21. storočí

Slovart - 2014
ISBN: 978-80-556-1192-1

Slovart (2014) 978-80-556-1192-1 180

Publikácia predstavuje dôležité témy textilnej produkcie od začiatku 20. storočia až po nové technológie 21. storočia s dôrazom najmä na autorskú textilnú tvorbu, ale i textilný priemyselný dizajn. Ponúka základný prehľad o dôležitých osobnostiach odboru v Československu i vo svete aj informácie o inštitúciách a podnikoch, ktoré sa podieľali na navrhovaní, výrobe či predaji textilných produktov. Venuje sa tiež zásadným pedagogickým inštitúciám rozhodujúcim pre vývoj textilnej tvorby. Súčasťou je historický vývoj najdôležitejších textilných závodov a charakteristika priemyselnej výroby na Slovensku od jej začiatkov v 19. storočí až po súčasnosť. Publikácia približuje širšie spoločensko-kultúrne kontexty, zásadné pre celkový vývoj slovenského úžitkového umenia, a stáva sa tak vítaným zdrojom pre všetkých so záujmom o textilnú tvorbu a dizajn u nás.

Zuzana Šidlíková Zuzana Šidlíková