Šťastná sedmička

Profil knihy je v jiném jazyce

Šťastná sedmička

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-3962-3

Ikar (2014) 978-80-551-3962-3 344

Willow Chanceová je dvanásťročný génius. Je posadnutá rastlinami a medicínou, obzvlášť chorobami. Jej záľubou je počítať po siedmich. Sedmička má v jej živote zvláštny význam, a tak ju považuje za dokonalé číslo.
Sympatická Willow si cestu k ľuďom hľadá len ťažko. Bodaj by nie, s takým mudrlantom sa nevychádza ľahko. Aj pre učiteľov je tvrdým orieškom, k výchovnému poradcovi chodí ako na klavír. Nemá takmer žiadnych priateľov, okrem dvoch vietnamských súrodencov. Rozpráva sa s nimi, ako inak, po vietnamsky.
Život tohto neobyčajného dievčaťa sa však nečakane zvrtne, keď jej milovaní adoptívni rodičia tragicky zahynú. Hlboký smútok prekonáva Willow vďaka nezlomnej energii, túžbe po poznaní, ale najmä vďaka priateľom. Bohužiaľ hrozí, že čochvíľa stratí aj ich.
Román od americkej autorky Holly Goldbergovej Sloanovej je vtipný, láskavý a dojímavý. Vďaka nemu pochopíte, ktorí siedmi ľudia sú najdôležitejší vo vašom živote.

Z anglického originálu Counting by 7s (Dial Books for Young Readers, New York 2013) preložila Lucia Hlubeňová.

Moni_ka
  6. 9. 2016, 10:35
Pre mňa jednu z najlepších YA kníh, ktoré sa mi kedy dostali do rúk. Autorka ma presvedčila, že má obrovský talent a jej príbeh som nedokázala opustiť do poslednej strany. Jej štýl písania je svieži, jednoduchý, a preto sa kniha číta pomerne rýchlo a jedna radosť :) Mala všetko detailne premyslené, postavy dokonale vykreslené a príbeh naozaj nezvyčajný a prekvapivý, ktorý sa zmenil v čitateľský zážitok. Pre mňa kniha na jednotku s hviezdičkou a na záver vám poviem len toľko: Musíte si to prečítať, neoľutujete...:))