Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Návod na použití člověka

85%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Návod na použití člověka Originální název: Návod na použití člověka

Nejnovější vydání:
Alman - 2004
ISBN: 80-86766-12-8
Počet stránek: 221
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Alman (2004) 80-86766-12-8 221

Meditace jako Cesta ke štěstí a zdraví

Zatímco ke každé teflonové pánvi, natož k mobilu, dostaneme návod k upotřebení, jak to, že nám lidem nikdy žádný návod do života nedali? Zatímco většina z nás se ve škole učila, že mozkové neurony v dospělosti již jen zanikají, dnes je všechno jinak. Poprvé v historii lidstva totiž už začínáme, díky moderním zobrazovacím metodám, vědět a vidět, co se děje v našem mozku, když myslíme, cítíme, jednáme. Zvláště v posledních deseti letech se ukázalo, že naprostá většina z toho, co jsme se o sobě, o svých emocích a o mozku, učili ve škole, byly iluze a mýty. V tomto smyslu jsme, každý, komu je nad osmnáct let, znovu prvňáčci.
Víte, že i ta nejnovější práce v oblasti neurologie je dnes po osmnácti měsících již zastaralá a bylo by třeba ji přepsat?; Víte, že meditace léčí (a že buddhisté jsou šťastnější)? Víte, že se dá meditovat i pomalou chůzí, škrábáním brambor, procházkou zenovou zahradou nebo bubnováním (a každou novou činností se mozek přizpůsobuje a jinak propojuje)? Že svět je iluze (a mozek je podvodník a nutí nás vidět, jak chce on)? Že lze nacvičit umění být šťastný a mysl lze pozitivně přeprogramovat? Víte, že ženy myslí jinak než muži (geneticky viděno jsou mužové poněkud nepovedené ženy) a že duchovnost může být ekologická?
Autor svým typicky hutným stylem (včetně řady osobních příhod) shrnul téměř třicet let svých zkušeností s nejrůznějšími druhy meditací do unikátního a nejnovějšími vědeckými poznatky potvrzeného Návodu na použití člověka. Tvrdí, že být šťastný a zdravý je snadné, když se ví jak, a že informace z jeho knihy mohou zkvalitnit člověku život v jakémkoliv věku a v jakékoliv profesi. (Založil/a: Nogriko)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Nogriko
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 6. 2010, 12:27
Markovy knihy beru jako zdroj překvapivých informací o tom, jak fungujeme a jak to udělat, abychom mohli fungovat lépe, navíc psáno celkem svižným a pro mne čtivým způsobem.