Syn

Profil knihy je v jiném jazyce

Syn
Originální název: Sønnen
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-4061-2

Ikar (2014) 978-80-551-4061-2 456

Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie.
Hlavný inšpektor Šimon Kéfas je policajt zo starej školy. Sonnyho otec bol jeho kolega, kým nespáchal samovraždu. V liste na rozlúčku sa priznal k rozsiahlej korupcii. Sonny ho dovtedy vnímal ako dokonalého človeka, pre Šimona bol blízky priateľ. Ten list však obrátil ich svety naruby.
Všetko sa zmení, keď jedna z väzenských spovedí odkryje ďalšie otcovo tajomstvo. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína.

Tyet
  16. 6. 2016, 19:19
Nadprůměrná, ne však vynikající detektivka. Děj odsejpá hezky, zápletky jsou bohužel předvídatelné, a autor se neubránil klišé. Pořád ještě ale po knihách Jo Nesba sáhnu ráda, je to slušný relax.
Pajky
  3. 2. 2015, 23:56
Je to Nesbo, ale není to Harry Hole. V úvodu jsem se do toho nemohl dostat, ale jakmile Sonny utekl z vězení, tak se to vcelku rozjelo a pokračovalo to v zajímavém tempu, které samozřejmě nabídlo několik zvratů. Bavilo mě to, ale se rád vrátím k Harrymu...
pocitac311
  10. 1. 2016, 21:31
Knihu som prečítal jedným dychom a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Nemyslel som si, že dokážem fandiť masovému vrahovi, ktorý sa zázračne odpúta od závislosti na heroíne :-))))) a skorumpovanému policajtovi, ale charakterovo sú to najčistejšie mužské postavy príbehu. Veľa napätia, nečakaných zvratov a zopár silných myšlienok. Výborná kniha!