Bohové země

Bohové země Originální název: Earth Gods

Vyšehrad - 2006
ISBN: 978-80-7021-870-9

Vyšehrad (2006) 978-80-7021-870-9 64

Básnické dílo velkého libanonského spisovatele a malíře
„Bohové země“ je posledním dílem, které vyšlo za autorova života. Džibrán,v něm působivým způsobem zpracoval svůj starý příběh o třech bozích, kteří spolu rozmlouvají o božském a lidském údělu: o vůli bohů, o lidské lásce. (Založil/a: Nogriko)

Myrddin33
  15. 6. 2015, 19:16
V posledním díle mého milovaného Džibrána jsem nalezl mnoho hlubokého, jež tak často postrádám v zpupnosti "moderních mluvků". Mystický aspekt díla budu ještě dlouho zkoumat, ale náplň, kterou mi kniha poskytla jako první příval vroucích citů, her jazyka a plnosti myšlení, je více než obohacující.
Dílo je vlastně trochu jiné než díla ostatní, avšak do hlubin všehomíra promlouvá stejným dílem. Opět tedy krásné shledání s milovanou osobou a jeho promluvou k nitru mé duše. Možná někdo usoudí, že přeháním a možná tomu tak je. Ale pouto mezi mnou a Džibránem mění slova v něco významnějšího a tak i ta následná hodnotící slova jsou vlastně slovy jinými a kdo nemá stejné pouto, těžko souhlasným kývnutím potvrdí má slova...