Já hlína jsem

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Argo - 2004
ISBN: 80-7203-608-4

Argo (2004) 80-7203-608-4 162

Román I Am the Clay napsal Chaim Potok v roce 1992. Tematicky v něm opouští svět židovské rodiny a obrací svoji pozornost do zcela odlišného prostředí. Po Knize světel se vrací ke svým zkušenostem duchovního v americké armádě v Koreji. Válečné útrapy Korejců tentokrát pozoruje z perspektivy tradiční korejské společnosti. Jednoduchým jazykem působivě vypráví dramatický příběh tří lidí, které svedla dohromady náhoda. Starší manželský pár najde při útěku ze své vesnice v příkopu jedenáctiletého těžce zraněného chlapce, který v ženě vyvolá vzpomínky na vlastní dítě, jež jí zemřelo po porodu. (Založil/a: skjaninka)

Daniel_852
  22. 10. 2016, 11:26
Velice smutné a depresivní, i slza by někomu ukápla. Silná kniha, která se prostě nedá číst v MHD (můj případ) chce to čaj, pár sušenek a mnoho času na přemýšlení. Tak to mám rád!
23.44
  16. 2. 2012, 18:05
Je to drsné jako struhadlo, syrové, bez jediné příkrasy. Válka očima neprostších lidí, kteří snad ani neví proč, nesledují postup fronty ani nejásají nad hrdinnými činy vojáků. Jenom se snaží přežít zimu, hlad, nedostatek zdravotní péče.