Pravidla léta

Originální název: Rules of Summer

Labyrint - 2014
ISBN: 978-80-86803-26-5

Labyrint (2014) 978-80-86803-26-5 48

Nová kniha jednoho z nejvýznamnějších současných autorů, jehož kritiky i čtenáři vysoce ceněné komiksové album Nový svět vloni vydalo nakladatelství Labyrint, opět přináší zdánlivě prostý příběh. Tentokrát jde o dvojici chlapců a o „pravidla“, kterými se řídí každý vztah mezi blízkými přáteli nebo sourozenci. Díky citlivě pojatému a téměř bezeslovnému vyprávění se můžeme s potěšením vydat na fascinující cestu do snové krajiny, která je nám zvláštním způsobem důvěrně známá.

Shaun Tan Shaun Tan
*1974

kusetka
  2. 1. 2016, 16:10
Nádherné, nostalgické, obsahující Irvingova "spodního výra". Jak málo (slov) stačí říci tak mnoho. Zde mluví především obrazy. Jen mě trochu nepříjemně překvapilo, že kresby jsou vytvořeny na počítači.
Katniss Lavender
  23. 3. 2016, 21:08
Nádherná kresba, zajímavý příběh... Budu si ji rozhodně muset přečíst znovu a znovu a znovu... Tahle kniha má hloubku a já mám chuť pokoušet se číst i mezi řádky...
Sempreé Naira
  25. 12. 2014, 21:52
Tan je prostě můj oblíbenec, a nemám mu co vytýkat. Jen možná to, že pro děti žádné z jeho knih nejsou. Troufám si i říct, že člověk musí mít cit na umění, aby pravou podstatu jeho děl pochopil.
Spoustu lidí to otevře a okamžitě zavře s tím, že to není hezké a moc depresivní. (Viz moje babička, která nebyla schopna zaboha pochopit Nový svět)... Tana by neměl číst podle mě každý, pokud s tím chcete začít, absolutně tomu propadnete, nebo s hrůzou odložíte.
Toť můj názor.