Spící agent

Domino - 2007
ISBN: 80-7303-039-X

Domino (2007) 80-7303-039-X 550
Domino (2001)

Krátce před vypuknutím druhé světové války umírá rukou vražedkyně mladá Angličanka. Mrtvola je k nepoznání zohavena - a právě tato skutečnost umožní německé špionce nerušený pobyt na britském území po celou dobu války.
Mimořádně schopná Kateřina Blakeová se zhostí role vdovy po válečném hrdinovi a pracuje jako dobrovolná sestra v londýnské nemocnici, ale ve skutečnosti je dokonale utajeným spícím agentem, kterého probudí k životu až přímý Hitlerův rozkaz: získat spojenecké plány pro Den D, vylodění ve Francii, a zajistit tak Německu definitivní vítězství.
Na pozadí skutečných historických událostí rozehrává autor nervy drásající příběh plný nečekaných zvratů a odhalení.
Román Spící agent v sobě spojuje nejlepší tradice špionážního románu a politického thrilleru a Daniel Silva se tímto dílem zařadil po bok takových klasiků žánru, jako jsou Robert Ludlum či Frederick Forsyth. (Založil/a: jasta)

achilles
  5. 5. 2015, 18:54
Opět ideálně zkombinovaný příběh. Začátek poněkud nudný, prostředek zajímavý a konec zbytečně dramatický. Hodnotím ale 5* , protože mě téma 2 sv.války baví. Nejlepší postava Kateřina Blakeová.
dalimoni
  23. 7. 2011, 22:37
Velmi kvalitně napsaný špionážní trhiller z doby druhé světové války, příběh napínavý, postavy skvěle popsány, dramatičnost nechyběla, čtivost také ne, takže kdo má rád špionážní thrillery, tak vřele doporučuji. 95%.
MysteryMan
  1. 12. 2016, 14:26
Špionážní a politické thrillery mám rád, několik jsem jich už přečetl, včetně těch od všeobecně známých a uznávaných autorů. Daniela Silvu jsem ale neznal. Moje škoda. Silvova prvotina mne velmi zaujala a těším se na další jeho věci, na které se chystám. A srovnání s klasiky žánru Ludlumem nebo Forsythem? V tomto případě mi to vůbec nepřijde přitažené za vlasy, i když jsem se toho zpočátku trošku obával. 90%
fbi
  22. 5. 2013, 19:56
Tak skvělou knížku jsem dlouho nečetla! Výborně napsané, nenudíte se snad ani jedinou stránku a napětím pomalu praskáte :)