Zuby nehty - 19+1 hrůzostrašná povídka

Zuby nehty - 19+1 hrůzostrašná povídka

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87654-02-6

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87654-02-6 224

Dvacet strašidelných povídek napsalo deset autorů – členů tvůrčí skupiny Hlava nehlava. Jde o druhé vydání sborníku – aktualizované, doplněné o dva nové příběhy a vybavené novými ilustracemi Tomáše Tvrdého.
Povídky jsou určené náctiletým čtenářům, všechny příběhy se odehrávají v současném světě. Opravdu, zdá se, že všechno, o čem lekavé povídky vyprávějí, se skutečně mohlo stát:

Chi chi chi – možná vůbec netušíte, co se může skrývat v trubkách pod vanou snad v každé koupelně…
Polichinello – i historická loutka může mít mouchy, možná je za staletí pěkně mstivá a zlá za všechna příkoří, která se jí stala.
Za zdí – v novém bytě (ale nejen tam) můžete narazit na nečekanou potíž – propadnete se do meziprostoru, odkud není cesty ven.
Ukradené duše – na válečném poli se nábojnice nesbírají, duše mrtvých vás pak jistojistě navštíví…
Noční bojovka – taková prima noční akce na letním táboře se může proměnit v děsivou noční můru.
Operátor – není radno odpovídat na lákavé nabídky mobilních operátorů, nepřečíst si řádně její podmínky, pak můžete zaplatit i daň nejvyšší…
Živý plot – zdalipak víte, jak moc živý je živý plot a co vlastně jí?
Všechno zlé je pro něco dobré – v den, kdy naděluje Mikuláš s čerty a andělem, nemusí jít jen o příjemné večerní strašení, může totiž jít přímo o život!
Vlasy, vlasy, kolik je vás asi – krutý příběh jedné slečny, kterou souží podivný cizí pramen, který znenadání začne růst v její vlastní kštici.
Dobrou noc, paní knihovnice – není dobré zůstávat v knihovně po jejím uzavření, některým knižním hrdinům by se to nemuselo líbit…
Markéta byla rychlejší – vyvolávání duchů může být lákavé, ale někdy se to vymkne a je průšvih na světě.
Poslední metro – někdy máme strach z těch, co chtějí pomoci a naopak – raději necestujte posledním metrem v téměř prázdném vagoně, nevíte, s kým jedete!
Návrat do tmy – mít nad druhým moc, uvést ho do hypnotického stavu a nechat ho plnit rozličné úkoly – to by možná chtěl umět každý. Ale co když se hypnóza nepovede?
Večírek ve dvou – ne vždy nás rodiče ochrání tím, že nás zamknou doma, v bezpečí. Zlo totiž může být už dávno předtím uvnitř…
Zavřené dveře – záhadný dům, záhadný deník a záhadní kamarádi – kdo čeká za dveřmi a proč?
Cedulka pro Jakuba – ani ve škole nemusí být bezpečno, obzvlášť v některých kabinetech!
Holka z výtahu – když se ztrácejí boty v domě, nemusí je odnášet z domu nějaký lapka, může jít o daleko horší zločin!
Červené oči – není radno strašit mladší sestru, může se stát, že se to strašení nevyplatí.
Medvídek – v nemocnici nebývá veselo, a co teprve tehdy, když se v ní usadí krutost.
Leze, leze po železe – chodit po trati by se nemělo ani ve dne, natož v noci…