Zloděj příběhů

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-567-1

Jota (2014) 978-80-7462-567-1 332

Patrick Rush od dětství chová ambice stát se spisovatelem. Běžné životní starosti mu nedovolují, aby se této své touze věnoval naplno. Poté, co ovdoví, zůstává sám s milovaným malým synem, který pro něj znamená všechno.
Jednoho dne náhodou narazí na inzerát propagující kroužek tvůrčího psaní a rozhodne se, že to zkusí. Pokusy jeho kolegů v kroužku se nesou vesměs v hororovém ladění. Jenže literární žánr se brzy začíná mísit se skutečností.
Dochází k vraždám, které se podobají tomu, co v kroužku ze své práce předčítala jedna z účastnic. Navíc Patrickovi někdo unese synka…
Napínavý román s detektivní zápletkou a překvapujícím rozuzlením.

Andrew Pyper Andrew Pyper
*04.01.1968

jithushka
  2. 2. 2015, 14:42
Obsahuje spoiler spoiler K této knize jsem se dostala jen díky tomu, že jsem ji vyhrála - do té doby jsem neměla sebemenší tušení, že vůbec existuje.
Během čtení jsem knihu odložila, nějak mě neodkázala přesvědčit o svých kvalitách. Následně, ze zvědavosti, byla kniha opět otevřena a dočtena. Čte se rychle, stránky ubíhají jedna za druhou, ale příběh mě prostě nedokázal přinutit k tomu, abych mu uvěřila. Přišel mi vyumělkovaný a místy přitažený za vlasy - a navíc - nesnáším otevřené konce...