Projekt Babylon

Projekt Babylon Originální název: Projekt: Babylon

Euromedia Group - 2007
ISBN: 978-80-242-1951-6

Euromedia Group (2007) 978-80-242-1951-6 424

Za bouře, provázené blesky, hromobitím a vydatným lijákem, se ovčák ve francouzském Languedoku uchýlí do jeskyně, z níž se vzápětí s křikem vyřítí ven. Od toho okamžiku se říká, že propadl šílenství. Celá oblast kolem je ihned neprodyšně uzavřena a bedlivě střežena ozbrojenou bezpečnostní službou. Kdo však prozkoumá tajuplné místo, kde skalní stěny jsou pospány záhadnými nápisy, vzkazy z všemožných kultur světa? A kde se v hlubinách vzalo podivné modré záření, jeý připravuje lidi o rozum? Za nejvyššího utajení vzniká v Organizaci spojených národů výzkumný projekt a bádáním jsou pověřeni anglický historik Peter Lavell s francouzský inženýr Patrick Nevreux. S rozluštěním složitých textů jim pomáhá mladá německá lingvistka Stefanie Krügerová. Záhy poté, co začnou pátrat, se jim pověsí na paty okultní sekty a tajné společnosti mystiků. Přes veškeré nástrahy se trojlístek vědců krok za krokem blíží k vyřešení hádanky. Když se jim však podaří proniknout až k samému ohnisku poznání, ocitají se ve smrtelném ohrožení. (Založil/a: Greny)

Andreas Wilhelm Andreas Wilhelm
*??.??.1971

Artep524
  19. 12. 2015, 14:57
V některých kapitolách je až moc popisu, občas jsem se přistihla, že se mi myšlenky zatoulaly někam jinam a ani nevím, co čtu. Kniha se mi ale líbila, jen mi tam chybělo něco, co by mě do děje vtáhlo tak, že bych se od čtení nedokázala odtrhnout.
Sandalkar
  14. 11. 2015, 20:45
Trochu styl "všichni milují dobrodružné knihy a'la Řeka bohů, tak taky něco napíšu". Někdy hodně technické a složité, sem tam nudilo, jindy bavilo.... Dle mého názoru průměr ve svém žánru, přesto nevylučuji, že se vrhnu na další díly.