Strážci úmluvy

Originální název: Paktens voktere

Euromedia Group - 2009
ISBN: 978-80-242-2451-0

Euromedia Group (2009) 978-80-242-2451-0 528

Archeolog Bjorn Belto, s nímž se měli čtenáři možnost setkat v úspěšném Egelandově románu Konec kruhu, stojí před úkolem odhalit tajemství záhadného svitku pergamenu uloženého roku 1306 před Kristem ve faraonově hrobce a později uloupeného Egypťanům vikingy. Vodítkem k němu je jeho koptský překlad uchvávaný ve Vatikánu a Codex Snorri, sbíra textů, map, šifer a okultních symbolů slavného středověkého velmože a vypravěče ság Snorriho Sturlusona, objevená na Islandu Beltovým přítelem biskupem Magnusem. Ten však v zápětí záhadně umírá. Snaha o rozluštění Snorriho zakódovaných zápisků, které zřejmě zachycují zprávy důležité pro budoucnost lidstva, zavede mladého specialistu na středověk na Island, do Norska, Egypta, Vatikánu, americké Kongresové knihovny a do Dominikásnské republiky. Zdá se, že vysvětleníspočívá v nalezení souvisloti mezi egyptským znakem ankh, staroseverskou runou ty a křesťanským křížem. Bjorn však nehledá sám, nekdo ho pronásleduje a pokouší se ho předejít. (Založil/a: Greny)

Pend
  17. 5. 2014, 8:43
Egeland nedostal označení norský Dan Brown náhodou. Místy trochu překombinované (nejvíce v závěru v paláci se všemi těmi šokujícími idhaleními), šifry řeší možná až příliš geniálně. A vadí mi, že policie v Evropě není schopna přijít vůbec na nic a zabijáci naprosto beztrestně vraždí dál.
Kimon
  27. 12. 2010, 13:53
Poutavá a čtivá kniha, leč obsahující poněkud překombinované zápletky a záhady, které jsou natolik nepřehledné, že se čtenář postupně zcela ztrácí v souvislostech jednotlivých dějů a čte zmaten knihu dál jen proto, aby se konečně dozvěděl rozuzlení. Myslím, že i mnohým zbytečně podrobným objasňováním historie jistých řádů a sekt se mohl autor v tomto knižním žánru vyhnout. Při nákupu jsem se nechal bohužel strhnout obalem knihy, který připomíná spíše klasický historický román než fikci. Kniha nepatří mezi ty, které bych si rád ještě jednou přečetl.
dwarfik1
  29. 11. 2010, 19:29
Druhá kniha od Toma Egelanda, četl jsem ji však jako první.Napínavé a pro mě i náročné čtení - sledovat všechny indicie, souvislosti a náznaky. Ale je to skvělá kniha. Časem si přečtu znovu.
MartinaJ
  19. 6. 2013, 22:18
Poutavá knížka, kterou lze přečíst jedním dechem. Nesouhlasím s tím, že by zápletky byly překombinované a nepřehledné.