Jaromír Jágr

Gutenberg - 2001
ISBN: 80-86349-04-7

Gutenberg (2001) 80-86349-04-7 254
VIK (1995) 80-85618-52-4 250

Stalo se to 11. května 1992. Bylo něco kolem půlnoci a hluk z nedaleké Connecticut Avenue neutichal. Před několika desítkami minut jsem v přímém přenosu viděl, jak Jaromír Jágr rozhodl nádhernou akcí o vítězství Pittsburgh Penguins nad New York Rangers v Madison Square Garden. A právě tento moment mě inspiroval k tomu, že jsem začal pracovat na knize o nejlepším hokejistovi v naší historii. Knize o tom, jaká cesta vede z vesničky u Kladna až na samý vrchol hokejového Olympu. Ve chvíli, kdy Jaromír Jágr přebíral v Torontu cenu Arta Rosse pro hráče s nejvyšším počtem bodů v základní části, byla bilance jeho pěti let v NHL pozoruhodná. Dvakrát vyhrál Stanley Cup, třikrát byl zvolen do zahajovací pětky nejlepších hráčů NHL, dvakrát vyhrál kanadské bodování svého týmu Pittsburgh Penguins a jeho gól byl navíc televizní stanicí ESPN vyhlášen gólem roku. K tomu všemu ještě vítězství o Zlatou hokejku. Po tři roky jsme s Jaromírem spolupracovali na této knize, které může být do jisté míry i návodem, jak se stát jedním z nejlepších hokejistů na světě a poodhaluje i zákulisí kanadsko-americké NHL. V první řadě je to však příběh. Příběh o tom, co se stane, když se potkají píle, tvrdá práce a ctižádost s neobyčejným hokejovým talentem. (Založil/a: Greny)

Peter.Melon
  18. 2. 2014, 16:42
Dobrá sportovní biografie...Stojí za přečtení.Je to informacemi nadupaná kniha.Zkuste si ji také přečíst.