Mezisvět

Polaris - 2007
ISBN: 978-80-7332-109-3

Polaris (2007) 978-80-7332-109-3 183

Na knize spolupracovali Neil Gaiman a Michael Reaves

Joey Harker není žádný hrdina. Vlastně je to ten typ kluka, co zabloudí ve vlastním domě. Jenomže jednoho dne se Joey ztratil doopravdy. Vyšel prostě ze svého světa do jiné dimenze. To, že dokáže procházet mezi světy, z něj dělá cennou kořist hned pro dva mocné nepřátele – armády magie a vědy, které by udělaly cokoliv, aby si jeho schopnost podrobily. Když Joey pozná, čeho jsou schopny, udělá to jediné, co mu zbývá: přidá se ke své vlastní armádě, armádě Joeyů z různých dimenzí sdílejících stejnou tajemnou moc a odhodlaných zachránit svět... tedy všechny světy stejně jako všechny jejich možné dimenze. (Založil/a: elyon)

antoniana
  3. 2. 2015, 10:02
Je to Gaiman, není to Gaiman... U mně Mezisvět zůstal někde napůl (což je dost ironické) mezi kladným a spíše chladným hodnocením.
Desmond
  9. 6. 2014, 10:21
Pro mě hodně rozpolcené dílko, které zůstalo někde mezi průměrnou a podprůměrnou knihou. Zkrátka uvízlo v mezisvětě. Gaimanův rukopis jsem cítil spíše na začátku knihy, poté jako by se postupně vytrácel a otěže přebíral Michael Reaves. Mezisvět mě vůbec nezaujal, ale u mladších čtenářů může být úspěšnější.
Bred
  2. 2. 2014, 15:50
Zajímavě osvěžující, zasloužilo by určitě trošku obsáhlejší děj, celkově bych řekl, že je určeno spíš pro teenagery - když je jedním takovým i hlavní hrdina...
Zlatokrt
  9. 7. 2012, 20:05
Oddechové odpolední počtení se zápletkou, která mi silně připomínala agenta JFK, ale byla napsaná pro mnohem mladší čtenáře - alespoň mi to tak přišlo. Začalo to slibně, závěr byl poněkud slabší a připomínal mi prvky některých knih Roberta Heinleina. O vrcholné dílo rozhodně nejde, ale už jsem četl i mnohem horší knihy.
hawranek
  2. 12. 2010, 19:56
S Gaimanem je ten problém, že občas píše knížku spíš jako scénář a kniha není tak dobrá, jak by mohla být (viz Nikdykde). Bohužel miluju Gaimanovu tvorbu natolik že jsem mu i toto schopna odpustit ;)
Lygidy
  19. 9. 2010, 21:04
Musim přiznat, že tato kniha mě trochu zklamala. S Gaimanovým jménem na obálce jsem čekal promyšlenější a uvěřitelnější svět. No byl "jen" spoluautor.