Tulák Rover

Mladá fronta - 2002
ISBN: 80-204-0813-4

Mladá fronta (2002) 80-204-0813-4 104
Mladá fronta (1999)

Během prázdninového pobytu u moře v létě roku 1925 postihla Tolkienova syna Michaela nemilá příhoda: během procházky po pláži nešťastnou náhodou přišel o svou oblíbenou hračku, černobílého psíka. Když hračka nebyla ani po usilovném hledání nalezena, Tolkien začal synovi pro útěchu vymýšlet pohádkový příběh, jehož hrdina, pes Rover, je nejprve nerudným čarodějem proměněn v hračku a pak vinou nepozornosti svého majitele rovněž ztracen na pláži. Teprve v tomto okamžiku se však začíná odvíjet sled fantastických příhod, které psího hrdinu zavedou vstříc neuvěřitelným dobrodružstvím na měsíci a v mořských hlubinách a pak šťastně zpátky domů. (Založil/a: elyon)

Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 14:45
Rozhodně jedna z nejkrásnějších moderních pohádek. Zhltla jsem ji během jednoho (školního) dne a ihned začala číst znovu od začátku. Kdo by odolal příběhu začarovaného štěňátka Rovera? :) Doporučuji odhodit předsudky a přečíst z pohledu pěti- šestiletého dítěte. Bude se líbit... ;)
Peter.Melon
  2. 8. 2012, 11:19
Tulák Rover je pěkná kniha.Četl jsem ji a je celkem dobrá.Jsem rád,že Tolkien napsali i něco jiného než Hobita a Pána prstenů(1-3).Ta kniha je celkem zajímavá a nese se v přátelském duchu.
majkee
  28. 11. 2012, 12:38
Dostal jsem se k ní v tu dobu co jsem Tolkiena hltal bez ohledu na to o čem psal a jelikož to bylo přece jenom o nečem jiném než o Středozemi, tak jsem byl poměrně zklamán. Nicméně pokud knihu hodnotím s odstupem času, tka mi přijde jako velmi hezká a kouzelná.
RajAthen
  18. 2. 2012, 21:41
Hezká pohádka pro malé děti. Nechtěné překvapení pro někoho, kdo čeká, že Rover bude dúnadanský hraničář s tajným posláním:).
PrincessLeia
  13. 6. 2011, 22:41
Rozkošná a kouzelná knížka o neposedném psíku Roverovi, který zažívá velká a nepředvídatelná dobrodružství. Pohádka je plná neobvyklých a zajímavých postav, které vás vždy znovu překvapí a Rover vás nikdy nenechá v klidu, co to zase provede :) Knížka, kterou budu jednou číst svým dětem.
Monilka
  29. 9. 2010, 16:08
Kouzelná pohádka o pejskovi zakletém v hračku, který se zatoulá na Temnou stranu Měsíce, kam děti chodí snít, ale i na dna oceánů.
Ve stínu Pána prstenů ne moc známá, což je škoda.
Kdo by si ale nechtěl přečíst knihu, kterou napsal Tolkien o ztracené hračce svým dětem?
Samantha
  29. 5. 2010, 23:21
Neprávem opomíjená kniha od Tolkien, tentokrát určená primárně dětskému čtenáři. Přesto i dospělého s fantazií dobrodružství malého pejska v čarodějné zemi okouzlí a přitáhnou ke knížce tak, že ji přečte skoro jedním dechem.