Báječný krámek s čokoládou

Báječný krámek s čokoládou

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1195-8

Argo (2014) 978-80-257-1195-8 360

Třicetiletá Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu se v nemocnici setkává se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire a obě ženy se spřátelí. Anna přichází o práci a zdrceně přemýšlí, co bude dál. Je tady ovšem Claire, která jí nabízí možnost odjet do Paříže a vypomáhat v obchodě proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, se kterým kdysi prožila milostný románek. Anna, která si není úplně jistá svou francouzštinou, napřed váhá, ale nakonec výzvu přijímá a odjíždí do Paříže. Vsazená do zcela jiného prostředí, než na jaké byla zvyklá, poznává spoustu zajímavých lidí včetně těch, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair. Příběhy Anny a Claire s odstupem několika desetiletí, kouzlo Paříže a lahodná chuť čokolády se prolínají, aby se nakonec kruh uzavřel.

Jenny Colganová (*1972) se narodila v Prestwicku ve Skotsku. Po vystudování Edinburské univerzity pracovala šest let ve zdravotních službách, přivydělávala si jako kreslířka komiksových příběhů a vystupováním jako sólová komička. V roce 2010 napsala svou první knihu Amanda's Wedding a od té doby se věnuje psaní humorných romantických románů, které oslovují zejména současné mladé moderní ženy. V roce 2013 vyhrála svou knihou Welcome to Rosie Hopkin's Sweetshop of Dreams cenu za nejlepší romantický román roku udílenou Asociací autorů romantických románů. Jenny Colganová je vdaná a se svým manželem Andrewem má tři děti. Převážně žije ve Francii, často také navštěvuje Londýn. (Založil/a: Laponka)

teite
  5. 8. 2016, 18:55
Na oddychovou četbu celkem fajn, po dočtení chvíli přetrvává chuť na čokoládu, avšak zážitek z knihy odezní po jejím zavření. Neurazí, ani zvlášť nenadchne.
blaufik
  1. 5. 2016, 16:42
Tohle byla správná oddychová knížka plná čokolády, lásky a kouzelné Paříže. Děj krásně plynul, a mne jako čtenáře to nesmírně bavilo. S chutí jsem se zasmála, a taky poplakala. Doporučuji všem, kteří milují Paříž a čokoládu :-) Jsem velice zvědavá na další autorčiny počiny.
Noctua
  20. 9. 2016, 13:01
Velice pěkný příběh pro nenáročné chvilky. Není přece nezbytně nutné stále konzumovat jen hluboké myšlenky. Někdy je potřeba nechat se unášet prostředím a vyprávěním jen tak, pro radost. Tenhle "úkol" splnil Báječný krámek s čokoládou skvěle. Příběh je napínavý, i když předvídatelný. Atmosféra Paříže je myslím dokonale vyjádřena, a i když se děj odehrává v současnosti, Paříž na Vás dýchne svojí bohémskou vůní a chutí jako kdybyste byli v minulém století nebo i v tom předminulém. Kombinace přátelství, osudové lásky, čokolády, dobré kávy a lehké šílenosti mě moc bavila. S klidným svědomím doporučuji - pro radost a úsměv i trochu pláče, po kterém zůstane dobrý pocit.
Anna52
  24. 3. 2016, 0:24
Báječný krámek s čokoládou je prostě báječná knížka.
Moc se mi líbila, přečtu si i Rosiin sladký krámek snů.