Šalamoun a královna ze Sáby

Šalamoun a královna ze Sáby Originální název: Salomo und die Königin von Saba

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1386-9

Knižní klub (2005) 80-242-1386-9 389

Německý romanopisec se v historickém příběhu navrací do starověku, k osudům legendárních postav krále Šalamouna a královny ze Sáby.

Bilkis Balmaka je nejen krásnou ženou, ale i uvážlivou a oblíbenou panovnicí říše Sába. Když se doslechne o nebývalé moudrosti židovského krále Šalamouna, okamžitě se za ním vypraví do Jeruzaléma, kde je velkolepě přivítána. Dvojice je k sobě přitahována vzájemnými sympatiemi a nakonec zahoří i láskou, rozloučení je však neodvratné a královna se navrací do Sáby s darem, který nosí v sobě. V historickém žánru se autor pohybuje bez problémů, takže i tato výprava do starověkého Jeruzaléma je napsána čtivě a přitom zasvěceně, se smyslem pro legendy i historická fakta. (Založil/a: lera)

Ariko
  10. 12. 2014, 11:29
Docela zklamání. Na knihu jsem se moc těšila, ale nenaplnila očekávání. Styl psaní mi přišel těžkopádný.Kniha, která má cca 400 stran, se k setkání obou protagonistů dostane až v polovině. Navíc mi přišlo, že je vše moc uměle protahované. Od Obermeiera jsem četla dříve už dvě knihy a byla jsem z nich nadšená - tady se ale pro mě ukázal spíše slabší článek.
Alča25
  1. 4. 2013, 16:44
Moc hezky napsaná kniha, četla se skoro sama. Líbil se mi styl psaní, který vás úplně vtáhne do děje a vy máte najednou pocit, jako byste tam byli s nimi.
Lygie
  16. 8. 2010, 22:46
Krásná knížka, nový pohled na tuto známou dvojci. Jak to dopadne, když si krásná a inteligentní žena ještě k tomu královna zamane, že nebude sžádným jiným mužem. Pěkný popis starověkého světa a dvou lidí, kteří možná žili a již jsou legendou.