Night Play

Profil knihy je v jiném jazyce

Night Play

St. Martin's Press - 2004

St. Martin's Press (2004) 362

Bride McTierney has had it with men. They're cheap, self-centered, and never love her for who she is. But though she prides herself on being independent, deep down she still yearns for a knight in shining armor.

She just never expected her knight in shining armor to have a shiny coat of fur...

Deadly and tortured, Vane Kattalakis isn't what he seems. Most women lament that their boyfriends are dogs. In Bride's case, hers is a wolf. A Were-Hunter wolf. Wanted dead by his enemies, Vane isn't looking for a mate. But the Fates have marked Bride as his. Now he has three weeks to either convince Bride that the supernatural is real or he will spend the rest of his life neutered--something no self-respecting wolf can accept...

But how does a wolf convince a human to trust him with her life when his enemies are out to end his? In the world of the Were-Hunters, it really is dog-eat-dog. And only one alpha male can win. (Založil/a: Magyana)

Lucy Sisk
  23. 10. 2014, 18:18

Night Play od Sherrilyn Kenyon přivádí do pole pozornosti skupinu nadpřirozených stvoření, konkrétně Were-Hunterů. Ta se dělí na dva druhy, jedni mají lidské srdce a jejich přirozenou podobou je člověk. Druzí mají jako přirozenou podobu zvíře a tudíž mají také zvířecí srdce - přesto se chovají a prožívají své emoce jako jejich příbuzní s lidským srdcem. Nemůžete si je neoblíbit.

Bride je lidská žena, která se pyšní většími křivkami a vlastní módní obchod. Většinu života poslouchala od své rodiny i přítele, že by měla zhubnout a přestat se cpát. Její nejlepší kamarádkou je Sunshine (Objetí noci), která ji podporovala v jejím rozhodnutí dát kopačky tomu nemožnému příteli a stát si za svým. Bride byla docela překvapená chováním, když poznala Vanea, ale rychlovku s ním neodmítla. A pak se vyděsila, když se jí na dlani objevil divný znak.

Vane je Were Hunter, v pravé podstatě je člověk, ale jinak se mění na vlka. Jestli byl Vane někdy fascinován ženami? Ano, ale nejvíc ho dostala jedna lidská žena jménem Bride. Vane a jeho bratr Fang se dostali do potíží a málem přišli o život. Fang zůstal v kómatu a Vane hledal útěchu právě u Bride. Pomohla mu překonat obavy a zároveň ho vystavila něčemu novému. Tři sudičky, které v řecké mytologii pletou osudy, mají další specializaci: je tím vybírání protějšků pro Were Huntery. A jak to Vane poznal? Na dlani se mu objevil znak.

Miluju různé kultury a mytologie, a tohle bylo něco, co jsem si oblíbila a dokonce si knihu koupila na amazon.com. Jednou věcí jsem si byla jistá, že takovou sebedůvěru v sebe, jakou dodával Vane Bride, by měla mít každá žena.

Tak tenhle příběh mě dostal. A ještě lepší bylo, když Vane donutil Furyho, aby na sebe vzal podobu vlka kvůli Bride. Pobavila jsem se a zároveň jsem si nevědomky tuhle dvojici oblíbila. Jejich příběh jsem četla dvakrát za sebou. A Fang? Doufala jsem, že bude v lepším stavu než v jakém se objevil, ale pak mě jsem si uvědomila, že bych chtěla vědět, co vlastně probíhá mezi medvědicí a tímhle vlkem.

Podívat se na příběh i z jiného úhlu pohledu se nemusí vždy vyplatit, ale v tomto případě to stálo za to. Především večer, kdy se Vane seznámil s povoláním Brideina otce.