Messalina hříšná císařovna

Messalina hříšná císařovna Originální název: Messalina - die lasterhafte Kaiserin

Dialog - 2002
ISBN: 80-86218-85-6

Dialog (2002) 80-86218-85-6 337

Messalina (25-48 n.l.) užívala života plnými doušky, její sexuální život nevázanost znal záhy v Římě každý. Nikdo si však nemohl být jist před jejími rafinovanými, často smrtícími intrikami. Rok po uzavření jejího sňatku s Claudiem byl zavražděn císař Caligula. Claudius se stal římským císařem a nová císařovna Messalina dosáhla vrcholu své moci, nicméně její bezskrupulózní chtivost po rozkoši a politickém vlivu se nezmenšila a zdála se být bez hranic.

Císař Claudius byl na svou mladou a krásnou ženu velice pyšný a o jejich hrůzných intrikách nic netušil. Messalina si vytyčovala velké cíle a na cestě za jejich dosažením se neštítila ničeho - pomluvy, násilné vyhnání do exilu i vraždy skutečných i zdánlivých protivníků byly na denním pořádku... (Založil/a: lera)

vladislaus
  5. 10. 2014, 13:34
O starověkém Římu jsem již přečetl mnoho knih, ale tahle patří k těm horším. Prakticky se mi na ní nelíbilo nic, nechápu proč ji autor psal.
Buriška
  3. 11. 2016, 19:39
Pro mě byl příběh Messaliny naprosto úžasně napsán. Tak procítěně, s napínavým dějem. Já jsem si tuto knihu užila, a za vánoční svátky jí přečtla. Děj mě velmi strhl. Doporučuji. Asi hlavně ženám. Ne každý muž to pochopí, tak, jak je podaná.