Štěstí a bolest

Štěstí a bolest Originální název: Štěstí a bolest

Beletris - 2014
ISBN: 978-80-87105-76-4

Beletris (2014) 978-80-87105-76-4 208

Uprostřed válečného konfliktu v Sýrii se začíná rozvíjet velmi silný vztah zdravotní sestry a lékaře, který má za sebou těžkou a neblahou životní zkušenost. Poutavý román je zároveň příběhem velké tragické lásky a přitom i skutečně dobrodružným příběhem muže, jenž se po velké letecké havárii uprostřed nástrah a nebezpečí divoké jihoamerické džungle snaží za každou cenu zachránit život té, na níž mu záleží ze všeho nejvíc – své ženy. V dramatickém vyprávění se minulost a současnost neočekávaně propojují a příběh spěje ke skutečně překvapivému finále. (Založil/a: Rosie5)

mohk
  2. 3. 2016, 22:01
Knížku jsem dostala jako dárek a nečekala jsem nic zvláštního. Opak byl ale pravdou - vtáhla mě do děje po několika přečtených stránkách a četla jsem ji takřka jedním dechem. Je málo knih, které ve mě dokázaly při četbě vyvolat silné emoce a tato je jedna z nich. Závěr mě poněkud zklamal, ale až na poslední stránky - pro mě - neotřelá záležitost. Umím si ji představit i ve filmovém zpracování. Líbilo se mi provázání napětí, dobrodružství a vztahové linie.