Souboj s realitkou

Souboj s realitkou

Podtitul: Neurotická groteska z počátků kapitalismu

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-905366-6-1

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-905366-6-1 96 Concept 42

Úsměvný příběh z doby, kdy mobilní telefon byl zásadní daňový odpis a vážil pět kilo. Z doby, kdy v pánské módě frčela bizarní fialová barva. Z doby, kdy jsme si stále ještě mysleli, že budeme jednou jako na západě, a zcela opomíjeli skutečnost, že západ je jen světová strana. Pokud nic z toho nepamatujete nebo si to nevybavujete, nevadí. Tento příběh je z té doby, ale není o ní. Příběh se točí kolem patálie s tím, do jaké míry může být utkvělá představa reálná a do jaké míry může být realita utkvělou představou. Tomuto dilematu je totiž vystavena křehká duše mladého básníka a zároveň zaměstnance realitní kanceláře, jehož život je zjevně v ohrožení. Není však jisté, ohrožuje-li jeho život skutečné nebezpečí nebo představa skutečného nebezpečí. Čím víc se hlavní hrdina snaží nalézt ve věcech smysl, tím více se noří do existencionální krize, která vyvrcholí ve vzdor ... a dost mizerný konec. (Založil/a: dadlinka)

Martin Hobrland Martin Hobrland
*1968