Tábor smůly

Tábor smůly Originální název: Tábor smůly

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7376-026-7

Olympia (2007) 978-80-7376-026-7 128

Kniha je souborem na sebe navazujících povídek z let 1927 až 1937. Veselé příběhy chlapců z Foglarova skautského oddílu (O dědečkově kufru, O táborových kamnech, Naše patálie s mravenci, Jak jsme hráli divadlo a další), doplňují vzpomínky na Foglarův dvouměsíční ozdravný pobyt ve Švýcarsku, kde byl po první světové válce s Červeným křížem (Jestřábe, vypravuj, Jedeme do Švýcar a jiné) a další samostatné povídky (např. Koupání na Rejžáku).

Mot
  29. 1. 2016, 2:14
Sbírka rozverných (jen místy trochu strašidelných) povídek a historek "podle skutečných událostí". Foglar nebyl jen mistr dobrodružně-didaktické beletrie pro mládež, ale také zdatný humorista se smyslem pro jazykovou i situační komiku. U této knihy se pobaví děti i rodiče, její humor je přístupný, ale přitom si drží úroveň a neklouže k žádné lacinosti.
Leto II.
  19. 6. 2012, 14:40
Jedna z posledních Foglarovek, kterou jsem četl. Spolu sDobrodružstvím v zemi nikohose zcela vymyká vemu ostatnímu (i když každá jinak). Úžasná komedie, spousta trefných vtípků, skoro jako Kpyto a Mňouk, jestřábe, nepoznával jsem tě...