Stopy civilizace

Stopy civilizace

Slovart - 2011
ISBN: 978-80-7391-524-7

Slovart (2011) 978-80-7391-524-7 320

Tato kniha přináší ohromující velkoformátové družicové snímky naší planety, na nichž jsou velmi dobře patrné proměny našeho životního prostředí způsobené lidskou činností. Lidstvo obývá Zemi už po staletí a neustále přitom přetváří svůj životní prostor. Způsob, jakým působí na zdejší krajinu a ekosystémy, vystihuje pojem „stopy civilizace". Mapy mohou vypovídat o rozsahu těchto změn, ale jsou příliš abstraktní, zatímco satelitní snímky jsou aktuální a podobně jako pohled z letadla ukazují neuvěřitelně mnohostranný obrázek činností člověka na povrchu naší planety. Obdělávaná pole táhnoucí se do dálky, nejrozličnější lidská sídliště, doly, vodní díla či rozlehlé průmyslové podniky vytvářejí při pohledu ze vzdálenosti 480 až 680 km nečekaný estetický dojem. Cílem svérázné cesty kolem světa, na niž se může čtenář v této knize vypravit, je vedle známých měst, jako jsou Benátky nebo New York, i řada míst, která dosud vidělo jen velmi málo lidí. (Založil/a: Rosie5)