Enjoy

Enjoy

Odeon - 2014
ISBN: 978-80-207-1572-2

Odeon (2014) 978-80-207-1572-2 168

Typický hrdina dneška: čtyřiadvacetiletý Charles, snaživý nováček ve velké firmě, slibná kariéra – a závislost na sociálních sítích. Svůj život vede na síti ShowYou, kde panují neúprosná pravidla: uživatelé musí alespoň jednou týdně sdílet video ze svého soukromí, jinak jim zruší profil. A to si Charles nemůže dovolit – zůstat na síti znamená zůstat naživu. Jeho protikladem je studentka Anne-Laure. Seznámí se, zamiluje se do ní – a zjišťuje, že NEMÁ PROFIL na síti! Zjišťuje, že čte papírové knihy, že si pouští klasické desky… Portrét „Generace Y“ – lidí, kteří nepoznali život bez internetu a chytrých telefonů, je velice kousavým, ironickým i krutým portrétem současnosti. (Založil/a: dadlinka)

Introvert
  8. 1. 2015, 12:28
Od této knížky jsem hodně očekávala, neboť samu skutečnost, že téměř každý je zaregistrovaný na fb či nějaké jiné sociální síti a často si tím nahrazuje opravdové, ,,živé" vztahy považuji za vážnou nemoc doby. O čem tedy kniha být má je z anotace jasné; o čem kniha opravdu je je složité říci... Ano, uvedeného tématu se autorka sice drží, ale mám dojem, že se kromě toho snaží povědět strašně moc dalších věcí. Text je psaný hodně zvláštním stylem, na můj vkus příliš zmatený, chaotický... Méně je často více, a v případě této knihy kvanta dalších a dalších myšlenek způsobila roztříštěnost výsledného dojmu. Alespoň pro mne.
A dětské omyly typu ,,ze zadu" nebo ,,na oko" si nakladatel taky mohl odpustit.
teite
  27. 10. 2014, 15:49
Pro mě byla knížka zklamáním - čtu v podstatě vše, co vychází v této edici, a většinou bývám spokojená, toto je jedna z výjimek. Téma je vcelku zajímavé, ale styl psaní mi prostě nevyhovoval, přišlo mi to takové plácání jednoho přes druhého, nemohla jsem se začíst a vlastně jsem dočetla jen proto, že je kniha poměrně útlá. Nicméně to bude spíš problém můj než autorky, takže věřím, že své čtenáře si najde.
smajlinka
  23. 10. 2014, 13:50
Od knížky jsem původně čekala něco jiného, ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Autorka má poněkud netradiční styl psaní, ale určité myšlenku to vystihuje. I já patřím mezi "černé ovce", nebo "bílé vrány", zkrátka ty, kteří nemají profil na Facebooku a zejména proto mě i tohle téma zaujalo