Hadí uštknutí a jiné recepty a příběhy

Hadí uštknutí a jiné recepty a příběhy Originální název: Hadí uštknutí a jiné recepty a příběhy
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Oftis - 2014
ISBN: 978-80-7405-340-5

Oftis (2014) 978-80-7405-340-5 208

Autor poslední roky svého života prožil v rodném Brně. Původním povoláním lékař, po emigraci do USA pracoval jako projektant klimatizačních systémů, zabýval se mezinárodním obchodem a angličtinou. O svých kuchařských knihách vždycky říkal: "Tato kniha, stejně tak jako první kniha Bůvolí křídla, je výsledkem řady mých koníčků - cestování, muziky, lásky k dobrému jídlu a pití. Recepty, které zde najdete, mají rozmanitý původ. Některé jsem někde přečetl, zkoušel a upravoval, až vznikla konečná verze, jiné (a těch je většina) jsem vyloudil po všech možných známých i neznámých v různých koutech světa. Nenechte se, prosím, odradit nezvyklostí některých pokrmů či pracovních postupů. Pestrost dělá život krásným a z některých jídel vás ovane nejenom aroma nezvyklých koření, ale i vůně exotických dálek." (Založil/a: Jamesová)

Jiří M. Žalud Jiří M. Žalud