Roky pod psa

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1188-0

Argo (2014) 978-80-257-1188-0 148

Markus Zusak, autor světového bestseleru Zlodějka knih, nedávno zfilmovaného, vydal ještě před tímto zásadním dílem trilogii o bratrech Wolfových. Překlad prvního svazku, Roky pod psa, se nyní dostává také k českým čtenářům.

Cameron a Ruben Wolfovi se rvou dnem i nocí, spřádají ujeté plány, aniž by domýšleli jejich důsledky, a pro rodiče, sourozence i všechny holky, které obdivují, jsou to jen budižkničemové, co to nikdy nikam nedotáhnou. Jenže když se Cameron poprvé zamiluje, nic už není jako dřív... Příběh patnáctiletého australského kluka s širokým srdcem a praštěnými nápady je dojemný a zábavný zároveň a Zusak opět nezůstává nic dlužen své pověsti výjimečného vypravěče. (Založil/a: petasko)

Markus Zusak Markus Zusak
*23.06.1975

Introvert
  31. 1. 2015, 11:53
Také si nemyslím, že rozdělit příběh na části a vydat jej ve třech samostatných knihách je nejšťastnější nápad. Takto kniha působí tak nějak - nijak. Zusak ale opět představuje své postavy způsobem, že je máte rádi. Takže čekám na další díl, doufám, že vyjde brzy a protože je to Zusak, pro kterého mám slabost a opět jsem se dočkala originálních, vtipných a chytrých slovních obratů a myšlenkových pochodů, hodnotím čtyřmi hvězdičkami.
togaf
  13. 11. 2014, 15:20
První díl trilogie je krátkým seznámením s Cameronem Wolfem a jeho rodinou a blízkými. Možná by bylo lepší, kdyby všechny tři knihy vyšly v jednom svazku. Zvlášť pokud budou mít kolem 150 stran. První díl je totiž opravdu jen seznámení, žádný velký příběh. Ale já mám Zusakův styl psaní ráda, takže i tak jsem spokojená.
TomToman
  29. 10. 2016, 12:36
Kniha má zajisté svoje kouzlo jako prvotina...
Jinak škoda, že to nevyšlo jako trilogie v jedné knize. Takto mi to přijde jako příliš málo na jednu knihu, i když se mi to četlo dobře.
Tyet
  23. 10. 2014, 16:27
První knížka od tohoto autora, kterou jsem četla, přistupovala jsem k ní tedy bez předsudků a očekávání. Na to, že ji napsal jako šestnáctiletý kluk, je to parádní věc, přečetla jsem ji za pár hodin a musím říct, že se mi nakonec líbila, i když je vlastně o ničem.
teite
  27. 12. 2014, 16:57
Už několikrát jsem se poučila, že když se mi líbily pozdější knihy nějakého autora, později čtená prvotina byla zklamáním. Tady tomu bylo nejinak. Na mladého kluka bezpochyby skvělá kniha, ale čtenářský zážitek se jaksi nedostavil. Je to taková freska, koláž záblesků ze života dospívajícího, není to špatné, ale podruhé bych se ke knize rozhodně nevrátila, a kdybych nečetla nic jiného, asi bych po další Zusakově knize nesáhla.
antoniana
  13. 1. 2015, 11:21
Kniha má svoje kouzlo, na začátku mě moc nebavila, ale na konci jsem si přála pokračování. Připomněla mi tak trochu Posla akorát s tím rozdílem, že hlavní hrdina byl mladší. Faktem ale zůstává, že po jejím přečtení ve vás nic nezůstane. Bylo to milé, ale člověk nemá chuť knihu vlastnit.
Desmond
  3. 10. 2014, 10:30
V Cameronovi jsem se našel. Nevím, nakolik je Zusakův hrdina univerzální, myslím si ale, že cílí spíše na dospívající chlapce a muže, kteří si pubertou už prošli. Díky souznění z hlavním protagonistou jsem si knížku užil. Cameronovi jsem jeho pocity věřil, prožíval jsem s ním všechny jeho malicherné (v tehdejším věku ale nevýslovně důležité) problémy. Roky pod psa jsou slabší než Zlodějka knih i Posel, pokud je ale porovnám s prvotinami jiných, nemám nač si stěžovat.
kamie
  19. 12. 2014, 8:38
Neurazí, nenadchne. Rychlé čtení, místy milá místa, nad nimiž je možno se pousmát, člověk si vzpomene na Holdena Caulfielda, i když je to samozřejmě jiné. Jen tam prostě nenajdete nic nového. Takřka na každé stránce zeje pocit, že už jste to někdy někde četli.
Nifrea
  8. 11. 2014, 14:46
Asi jsem ovlivněna tím, že jako mnozí mám za sebou už jak Zlodějku knih, tak i Posla. Proto jsem asi dost očekávala i od téhle knížky, ačkoli byla napsána před těma dvěma.
Je to milá, příjemmná kniha. Věty hezky plynou, nad nějakýma obratama se člověk zastaví a snad si je i přečte znovu. Hlavní postava je sympatickej dobrák... Ale tak nějak to ve mě vyšumělo. Není důvod proč se ke knize vracet, i mě přišlo, že se tam vesměs nic moc neděje, i když hlavní hrdina zřejmě ten dojem sám neměl:). Ale ne, bylo to příjemný počtení, ale v knihovně to mít nemusím :)
teteka
  3. 10. 2014, 0:11
Je mi líto,ale já to nedočetla.A to jsem u Zlodějky a Posla hltala každou stránku.
Sny Camerona jsem přeskakovala,protože mi to nějak nešlo pod fousy.Celkem mi kniha nedala nic.Možná ji dám později šanci a nakonec mě překvapí.
Alena Tyityisová
  27. 8. 2016, 0:12
Po jeho knihách Zlodějka knih a Posel, jsem čekala že se pobavím úplně stejně dobře ale bohužel tomu tak není...Sice je mi rodina Wolfových příjemná a jeví se mi jako blízcí a známí lidé ze sousedství, příjde mi tento příběh takový skoro o ničem...no zkusím se přelouskat tím druhým dílem a třetím
Quinty
  29. 6. 2016, 13:14
U Zusaka jsem zvyklá, že co knížka, to víceméně skvost (Zlodějku miluju, Posel byl taky skvělej, Smečka taktéž velmi dobrá), ovšem toto..... Mě nebavilo. Snad bude třetí díl lepší.