13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda

Originální název: Die 13 1/2 Leben des Käpt'n Blaubär

Talpress - 2005
ISBN: 80-7197-233-9

Talpress (2005) 80-7197-233-9 616

Neodolatelný Modrý medvěd unáší čtenáře do světa, kde se humor a fantazie dobrodružným způsobem vymkly kontrole: do Zamonie, v níž se inteligence stává nakažlivou chorobou a písečné bouře jsou hranaté; do země, ve které za každou idylou číhá smrtelné nebezpečí a kde jsou doma všechny ty bytosti, které jsme vyloučili z našeho každodenního života. Kapitán Modrý medvěd se setkává s trpasličími piráty, žvanivými vlnami, horskou svraštilou Fredou a důlními trolly, prochází Zamonií od Temných hor přes Sladkou poušť až do Atlantis, a stále se přitom drží svého hesla: „Musíme dát také příležitost osudu! (Založil/a: z-u-z-a)

Walter Moers Walter Moers
*24.05.1957

Shax
  28. 10. 2011, 22:33
Tuhle knížku miluju! Baví mě prožívat s Modrým medvědem všechna jeho dobrodružství, až dodnes toužím objevit Labužnický ostrov...tedy až na jeho pravou podstatu. Každé dobrodružství Modrého medvěda je jiné a každé se mi vrylo do paměti díky barvitému vyprávění a originalitě obsahu. Ráda se k této knížce vracím :)
Bernadette
  28. 6. 2012, 16:15
Jednoduše super! Zbožňuju jí! Půvabná a milá fantasy knížka, navíc velmi originální nápad. Četla jsem ji jako menší a živě si pamatuju, jak jsem hrozně chtěla bydlet v Zamonii. Chytře vymyšleno a chytlavě napsáno :) "Wolpertingerové vyzývali všechny k šachovému maratonu v jejich oblíbeném lokále U Rozpačité rochády. Vítězi slibovali ve svém inzerátu pivo zdarma a že jej neztlučou. Velkonohá Berta svolávala na Ilstatnu k protestnímu pochodu. Podněty k protestu sebou, prázdné plakáty k popsání v hojném počtu k dispozici."
kaaarooolka
  10. 5. 2016, 20:44
Jedna z mých nejmilovanějších knížek z dětství, zanechala ve mě takovou stopu, že jsem si jí musela po patnácti letech koupit a znovu přečíst. Krásný fantazijní svět plný překvapení, zvratů a s tím nejsympatičtějším hlavním hrdinou. Jako další obrovské plus hodnotím nádherné a originální ilustrace.