Objevujeme létání

Podtitul: 25 báječných projektů

Computer Press - 2014
ISBN: 978-80-251-4299-8

Computer Press (2014) 978-80-251-4299-8 96

Co je to let? Jak létají letadla? Kdo byli první lidé, kteří postavili létající stroje? V této knize se dozvíte, jak věci létají, a poznáte vzrušující historii létání – od draků z období kolem roku 500 př. n. l. až po současné kosmické lodě. Zábavné pokusy a projekty vám pomohou porozumět například tomu, proč ptáci mohou létat a my ne. Po přečtení knihy budete umět poslat vzkaz leteckou abecedou a vyrobíte si například ornitoptéru,létající balon, padák, vodní kompas či raketu s pohonem. (Založil/a: Lucecita)

le.papillon
  24. 9. 2014, 16:32
Velmi přístupnou formou jsou dětským čtenářům zprostředkovány informace týkající se fenoménu létání. Kniha je čtivá, proložená ilustracemi (možná je trochu škoda, že jsou pouze černobílé a nejsou zde žádné fotografie). Příjemnou součástí knihy jsou návody na 25 projektů, které s elektřinou souvisí a které je možné vyrobit či sestrojit.