Otroci ze Sokora

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-3187-6

Egmont (2014) 978-80-252-3187-6 448

Nové dobrodružství začíná pověřením Hala a posádky jeho Volavky, aby sloužili coby námořní hlídka ve vodách spřáteleného Araluenu. Hal, Stig, Thorn a ostatní Volavky vyplouvají na moře s nečekanou novou členkou posádky na palubě. Nepřítel z minulosti se však vrací a Volavky musejí podniknout nebezpečnou cestu do Sokora, aby zachránily skupinu zajatých Araluenců před otroctvím. A přestože mohou tentokrát počítat s neocenitelnou pomocí araluenského hraničáře, není vůbec jisté, jak se jim podaří těžký úkol zvládnout. (Založil/a: Lucecita)

Alyss Mainwaringová
  7. 12. 2014, 17:50
Příběh o skandijských válečnících se mi, jako vždy, moc líbil. Vzhledem k tomu, že jsem přečetla i všechny ostatní autorovy knihy, mne ničím nepřekvapil...
Rozhodně doporučuji, ale pokud hledáte něco originálního a neotřelého obraťte se jinam. :)
Ann-K.
  22. 12. 2014, 17:16
Druhý a třetí díly mě moc nebavili, a od čtvrtého dílu jsem neočekávala mnoho:) přesto mě mile překvapil:) Asi zatím nejlepší kniha z Bratrstva :) Svůj podíl zajímavosti tam určitě měl Hraničář a Lydia, kterou sem si také celkem oblíbila. Zkrátka a dobře kde jsou hraničáři, není nuda. Doufám ze v dalším díle bude taky:) :D Jinak to bude zase nuda :( :D
Dixiee
  11. 1. 2015, 8:55
Tenhle díl mě bavil víc než předchozí. Dobrým tahem určitě bylo, přesunout děj ze Skandie do Araluenu. Z počátku jsem byla nadšená i tím, že se na scéně objevil hraničář Gilan a doufala jsem že ho lépe poznám. Bohužel se mi v průběhu příběhu zdálo, že hraje pouze druhé housle a že je oproti mladým Skandijcům tak trochu "nemotorný". Každopádně jsem zvědavá, jak se bude příběh dál vyvíjet.
ČtenářH
  16. 1. 2015, 18:27
Jsem rád, že jsem zase na chvíli mohl číst o hraničářích, přestože jsem tomu už nevěřil, že by se mohli ještě ukázat.