Kuchařka pro zdraví

Kuchařka pro zdraví

Podtitul: Jak vhodnou stravou předcházet civilizačním nemocem

Computer Press - 2009
ISBN: 978-80-251-2376-8

Computer Press (2009) 978-80-251-2376-8 192

Co se Vám vybaví, když někdo řekne civilizační nemoci?
Nemoci jako cukrovka, artritida, obezita, lupénka, Alzheimerova nemoc, roztroušená skleróza, nemoci srdce, rakovina? – Ano, správně.

Když se řekne zánět, pravděpodobně si většina z nás představí zarudlé a horké místo plné hnisavého obsahu. Samozřejmě, že toto lokální postižení je jednou z jeho forem, nicméně je potřeba si uvědomit, že zánět je obranná reakce tkáně a orgánu na poškození. Kromě infektu mohou být příčinami také chemické či fyzikální vlivy. Klasickými příznaky pak jsou bolest, otok, zarudnutí, zteplání a v neposlední řadě případná porucha funkce, zvláště pokud se jedná o orgány.

Každý orgán má v systému fungování lidského organismu jako celku své nezastupitelné místo. Je-li oslaben a nefunguje správně, stává se tak rizikovým místem pro spuštění dalších onemocnění, která se tak stávají nástavbovým problémem po prodělaném zánětu, popřípadě probíhají paralelně s ním.

Mohli bychom pokračovat celým výčtem vzájemných vztahů, na jejichž počátku stojí zánět, který oslabí orgán v jeho funkčnosti a struktuře, což je následně spouštěcím mechanismem pro jiné, mnohdy závažnější onemocnění. Platí to také opačně, některá onemocnění jsou rizikovými faktory pro vznik zánětu. A to už jsou dva důvody proč se začíst do knihy, která leží před Vámi a chce Vám jednoduchou formou poradit jak minimalizovat rizika celé řady tzv. civilizačních onemocnění, která v současné době trápí lidstvo především ve vyspělých zemích, kde se rozmáhá nezdravý životní styl jako důsledek civilizace a života v poklusu. Pokud Vám záleží na Vašem zdraví, zkuste se na chvíli zastavit a odpočívat, třeba s naší knihou. (Založil/a: alča87)