Brno v hantecu aneb Storky z Šalingradu

Brno v hantecu aneb Storky z Šalingradu

Nezjištěno / Jiné - 2014

Nezjištěno / Jiné (2014) 130 FT Records

Netradiční průvodce Brnem, kniha nejen o pamětihodnostech města, ale také o osobnostech, které k Brnu neodmyslitelně patří.

Kniha je dílem kolektivu autorů, které zastřešil Pavel Čiča Jelínek, znalec brněnské hantýrky a prostředí brněnské bohémy 60. a 70. let 20. století. V knize je na 30 povídek a je doplněna téměř 60 fotografiemi legendárního brněnského fotografa Jefa Kratochvila. (Založil/a: Lucecita)

trbuch
  11. 3. 2015, 17:55
Několik pověstí o Starém Brně psaných v originální brněnské hantýrce - hantecu. Vzpomínání na rázovité postavičky a některá místa tohoto "betálnýho štatlu ". Co se týká šaliny, kdy nebo jak tento název vznikl nevím. Ale vzpomínám si, když jsme byli děcka (v druhé polovině sedmdesátých let), a po magistrále Lesnická (dnes třída generála Píky), se přehnala tramvaj, říkávali jsme - " ta ale šalí" - rychle jede. Brno je hafo old!