Kde hvězdy stále září

Kde hvězdy stále září
Originální název: Where the Stars Still Shine

CooBoo - 2014

CooBoo (2014) 264

Co si Callie pamatuje, je na útěku se svou matkou, která ji jako dítě unesla od otce. Callie nikdy nežila normální život – nikdy neměla opravdový domov, nikdy nepoznala svou rodinu, nechodí do školy a nejčastěji se živí jídlem z automatů. A když její matku zatkli a Callie se vrací ke svému otci, musí najít způsob, jak nechat minulost za sebou a jak se stát součástí velké rodiny. A hlavně musí uvěřit, že láska opravdu existuje a ona může být milována, nejen využívána. A jaké místo se k tomu hodí víc než malé městečko na Floridě s velkou řeckou komunitou, kde je celý rok krásné počasí, oceán je za rohem a rybářské lodi každé ráno vyrážejí na lov? Trish Dollerová napsala neuvěřitelně poutavý a drsný příběh o tom, jak se vyrovnat se ztrátou, zradou i láskou – a hlavně příběh o tom, jak neztratit sám sebe (Založil/a: TeddyM)

Trish Doller Trish Doller

Katniss Lavender
  5. 1. 2015, 16:38
Dokonalost sama! Tato kniha se zasloužila o to, být mou TOP 1 za rok 2014! Jsem z ní nadšená a opravdu jsem nečekala, že bude až takhle skvělá! Zamilovala jsem si hlavní hrdiny ještě dřív, než jsem je stihla pořádně poznat a ten příběh!!! Možná částečné klišé, ale rozhodně neobyčejný svět jedné sedmnáctileté holky, která to v životě neměla jednoduché. Oblíbila jsem si hrdinky tohoto typu, ty, které si projdou peklem a pak od života dostanou zasloužený dar a je jen na nich, jestli budou mít sílu ho přijmout. Nedávno jsem tu vychvalovala knihu Jen si troufni a nenapadlo by mě, že v tomto žánru tak rychle objevím jinou, která ji trumfne... A stalo se! Tuto knihu opravdu moooc doporučuji a doufám, že vás ten polootevřený konec nerozohní tak, jako mne! :-D Přeji příjemné čtení!

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2015/03/rc-kde-hvezdy-stale-zari.html
ideal_alien
  17. 12. 2015, 17:40
Páni, přiznám se, že jsem takové nadšení od knihy nečekala. Naprosto mě překvapila svým dějem a psychologickým zamyšlením. Skvělá kniha!
b.w.
  12. 2. 2015, 15:00
Jednoduchá oddechovka, kterou smlsnete pomyslně na posezení, ale příjemná, bavila mne. Určitě doporučuji!
sallyhec
  28. 9. 2016, 12:11
Pěkná, čtivá oddechovka zapsána zajímavým dějem. Bohužel jsem ale pořád postrádala nějaké větší haló. Stále jsem čekala, až Callie konečně docvakne, že si ji její máma nezaslouží. Že ji nepotřebuje. Stejně tak jsem čekala na okamžik, kdy Kat dojde, že se chová jako pěkná vtěrka. Calliinu mámu raději nekomentovat. Bylo to zdlouhavé a navíc, místy docela odbyté a nedodělané..... Zkrátka to mělo celé spoustu much, které by tam nemusely být. Ale i tak to je velice dobrá kniha :).
Deny el Infian
  11. 10. 2016, 17:33
Tak jako takhle, neni to blbý, takovej lehčí nadprůměr, ale ta anotace toho slibuje mnohem víc, než se vám ve skutečnosti dostane. Protože tohle prostě neni neuvěřitelný drsný příběh. Jako jo, minulost Callie drsná je, ale ta kniha ani omylem.