Vespasián: Římský popravčí

Originální název: Vespasian: Rome's Executioner

BB art - 2014
ISBN: 978-80-7507-008-1

BB art (2014) 978-80-7507-008-1 343

Thrákie, rok 30 po Kr. – Ani na pomezí římského světa nedokáže Vespasián uniknout bouřlivé politice císařství, které prochází krizí. Jeho mecenáši v Římě ho pověřili tajným úkolem – unést starého nepřítele z thrácké pevnosti, než ji dobude obléhající římská legie. Vespasiánova mise je klíčovým tahem v boji na život a na smrt o ovládnutí Římské říše. Muž, kterého se má zmocnit, by mohl zničit Seiana, velitele pretoriánské gardy a faktického vládce Říma. Než svoji misi dokončí, čeká Vespasiána přepadení v zasněžených horách, piráti na volném moři a Seianovi špehové všude kolem. Jenže to vůbec největší nebezpečí se nachází až v prohnilém srdci říše – hrůzostrašný dvůr Tiberia, římského císaře a zhýralého, paranoidního šílence. (Založil/a: chrispe)

#řím
Robert Fabbri Robert Fabbri
*1961

Gallienus
  23. 10. 2015, 15:57
Příběhy budoucího císaře Tita Flavia Vespasiana a zakladatele flaviovské dynastie, se dobře čtou, sice se mi zdá, že knihy na podobné téma mi těžko přinesou něco nového a podnětného, ale líbilo se mi to. Trochu bych autorovi vytknul popis Tiberiova dvora a jeho osobnosti, chápu, že chtěl učinit příběh zajímavějším, ale papouškovat propagandu senátorů, především tu co šíří Suetonius mi přijde hodně přehnané a nemístné. V tomhle ohledu se na autorovi nejspíš podepsala jeho práce pro televizi... Přesto se těším na další pokračování, Robert Fabbri je totiž velmi produktivní spisovatel..., tak snad budou ostatní díla přeložena.
joeblack
  21. 11. 2016, 9:24
Tento druhý díl se mi zdál o něco slabší, než ten předchozí. Je zde hodně jmen, které se pletou, intriky, které trošku knize škodí. Nicméně občasná šarvátka dílu prospívá a udržuje čtenáře v napětí. Za mě dávám 70%.