Úterní ženy mezi bylinami a řepou

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Host - 2014
ISBN: 978-80-7491-148-4

Host (2014) 978-80-7491-148-4 300

Kiki, vynervovaná ze špatného vzduchu, nekonečných problémů s parkováním a ruchu ze staveniště vedle jejich bytu v Kolíně, se rozhodne odstěhovat s mužem a dvouletou dcerkou na venkov. V oblasti Meklenburské jezerní plošiny si chce otevřít penzion pro vystresované lidi z města, jako je ona a její přítelkyně, a pěstovat vlastní zeleninu. Bohužel se ukáže, že opuštěná budova staré školy, stojící na půl cesty mezi Berlínem a Hamburkem, je absolutní ruina. Tři týdny před slavnostním otevřením Kiki uzná, že sama dokončení penzionu nezvládne, a bubnuje na poplach. Úterní ženy přijíždějí přiložit ruku k dílu. Každá z nich si s sebou přiváží i část svého všedního života.

Hádky, lži, zrada ani Kikino stěhování na východ — nic z toho nedokáže Úterní ženy rozeštvat. Leda snad muž. Šarmantní muž s tajným posláním. (Založil/a: Rosie5)

Monika Peetz Monika Peetz
*??.??.1963

chrispe
  29. 12. 2014, 14:35
Úterní ženy se prostě staly mojí srdeční záležitostí. Jejich životy, povahy i putování mě nesmírně baví a nejinak tomu bylo i v jejich třetí knize. Myslím, že i když zde nebyla autorka v samotném hlavním příběhu moc originální, tak nám ten příběh a vlastně i přítomnost a budoucnost Úterních žen pěkně zamotala. A mně nezbývá než neoriginálně říct: Tak kam pojedem příště?! Btw: Můj osobní tip na vlastníky holínek na obálce - zleva doprava - Judith, Kiki, Caroline, Estella, Eva.