Lékařský román

Dauphin - 2013
ISBN: 978-80-7272-583-0

Dauphin (2013) 978-80-7272-583-0 438

Anotace
Velkolepý román finské vycházející liteární hvězdy na pomezí porna, příručky uživatele ketaminu a existenciální sondy euroamerické civilizace, vše patřené vypouklým zrcadlem Finska. A to vše v postmoderním hávu, inu hledejte pravého lékaře této civilizace!

Lékařský román je mistrným vylíčením lásky, smrti a politiky. Vypráví příběh čtyř propletených osudů na hranicích jednoho impéria.
Konec roku 2003 je v mnoha ohledech horký a intenzivní, z hlediska politiky i života jednotlivců. V Iráku slibují západní armády provázení obyvatel na cestě k demokracii a kapitalismu. Daleko od tohoto bojiště, v severoevropském přístavním městě, tráví výzkumný pracovník, třicátník Niklas, čas popíjením a obavami o přítelkyni Innu, jejíž otec umírá na rakovinu. Jedné noci uzří Niklas vizi, která jej promění. Uvěří, že nalezl lék na Inniny obavy. Ale Niklas musí čelit skutečnosti, že dosahy vlastních činů nelze vždy předpovědět.

Ve své třetí, bravurně napsané novele, skládá finský autor Riku Korhonen dohromady nezapomenutelným způsobem spletitý příběh, poutavou analýzu mediální války a romantický text prostoupený jemným humorem. (Založil/a: Rosie5)

AngleTyphoon
  11. 10. 2015, 6:42
Začátek je úžasný, ale tam taky pro mě tato knížka svou atraktivitou končí a nemyslím si, že bych to zrovna nějak nepochopila. Jen asi nemám ráda příběhy o loserech; těch loserech, kteří se nechávají jen tak unášet a přitom mají definitivně navíc. A tak dále. Ani se mi k té knize nechce vracet. Opravdu mi po ní zůstala na jazyku jakási divná pachuť.